sadsad x
asdasd

Kadınların Siyasi Kariyerinde Cam Tavan

Bencekitap
16,67 TL
11,50 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
5,17 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kadınların Siyasi Kariyerinde Cam Tavan Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786059158237
Kapak: Ciltsiz
Ayşe Füsun Gönül
Ayşe Füsun Gönül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kadınların Siyasi Kariyerinde Cam Tavan Kısa Özet

  Şafak Pavey: Elinizdeki çalışmaya Füsun Gönül çok emek ve sabır koydu. Muhtemelen siyasi toplantılarda ön koltuklara ve liderlerin etrafında, erkek politikacılar arasına sıkışmış tek tük kadınları görüp bu tuhaf sarmalı merak etmiş olmalıydı. Umarım verdiği emek sosyal tablomuzun modern çağa doğru gecikmiş yolculuğuna katkı sağlayacaktır.

  Sema Kendirci Uğurman: Sevgili Füsun'un bu kitabı 'arı kovanına çomak sokmak' gibi bir şey. Çünkü ; ilk kez ülkemizde siyasette kadına yönelik engellerin en büyüğünün ama en görünmezinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu çalışmanın devamının gelmesini bütün yüreğimle bekliyorum.

  Yüksel Mutlu: Cam tavan aslında zihnimizdedir. Engelleri kadınlar olarak hep birlikte aşabiliriz. Bunun tek yolu kadın özgürlük mücadelesidir…

  Meral Akşener: Cam tavana kafamı çarptım, kanlar içinde düştüm ama sonra kalkıp tekrar cam tavana tırmandım, gene kafamı çarptım. Hep öğrenmeye çalıştım. İçişleri Bakanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekilliği cam tavanı kırdığım konumlardır.

  Seniye Nazik Işık: Adaylıklarda bütün kadınlar kendilerini kadınlarla kıyaslıyorlar, biliyorlar ki rakipleri kadınlar. Kötü para iyi parayı kovar kuralı. Çok iyi olan kadın için risk artıyor. Kadınlar daha dokunulur üstelik. Siyasette aşil topuğun olmaması lazım.

  Şennur Şenel: Türkiye de bazı bakanlıkların dışında kadın bakanlar yok. Kadın başbakan için hâlâ geçerli bir cam tavan var. Tüm partiler için genel başkanlık cam tavan. Enerji bakanı, Kültür Bakanı neden kadın değil?

  Gültan Kışanak: Parti tüzüğüne göre çift eşli erkekler partinin hiç bir karar mekanizmasında yer alamaz. İlgili hükmü 2004’te tüzüğe koyduğumuz için 2004’ten önce çift eşle yaşamaya başlayan erkekler müktesep hak istiyorlar.

Kadınların Siyasi Kariyerinde Cam Tavan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.