sadsad x
asdasd
25,00 TL
16,40 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
8,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kabala'nın Temel Öğretileri Hakkında Bilgiler
Türü: Yahudilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9789755749679
Kapak: Ciltsiz
Leo Schaya
Leo Schaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kabala'nın Temel Öğretileri Kısa Özet

  *Her şey, zincirin en alt halkasına kadar birbiriyle bağlantılıdır ve Tanrı’nın hakikî zâtı hem yukarıda semalarda hem de aşağıda yeryüzündedir ve hiçbir şey O’nun dışında var olamaz. (…) Bunun üzerine tefekkür et ve anlayacaksın ki Tanrı’nın zâtı tüm bu âlemlerle bağlantılıdır, varoluşun tüm formları birbiriyle irtibatlıdır fakat onlar Tanrı’nın varlığından ve zâtından neşet eder.*

  Moşe de Leon

  Kabala, *Tevrat’ın özü*, *zamanın başlangıcından beri saklı sırların Yahudiliğin kalbindeki mahzeni* olarak mütalaa edilmektedir. Leo Schaya bu nitelikli eserinde, Kabala’nın bütün her şeyi kendi yüce arketiplerine yani on sefirota (Hayat Ağacı) veya Tanrı’nın ilkesel vechelerine bağlayan öğretilerini derinlikli bir şekilde izah ve şerh etmektedir.

  Eski Ahid ve Talmud’un yanı sıra, Yahudi mistisizminin klasik kaynaklarından yararlanarak dünyevî ferdîliğinden Mutlak ile aslî özdeşliğine kadar insanın çoklu mertebelerine tekabül eden Tek Hakikat’in sayısız derecelerinin kuşatıcı bir terkibini çıkarmıştır. Bu eser, âlemin zuhûru, insanın vazifesi ve tekâmülü ile ilgili temel sorulara cevaplar sunarak aslî birliğin sadece Yahudi ezoterik geleneğinin gözünden değil, diğer gelenekler tarafından da anlaşılmasında önemli bir zemin teşkil ediyor.

Kabala'nın Temel Öğretileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.