sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

John Venon Kitapları Nelerdir

John Venon ABD doğumlu bir yazardır. Reklam şirketlerinde yöneticilik konumlarında görev almıştır. Emeklilikten sonra yazarlık kariyerine başlayan yazar, Aklından Bir Sayı Tut (Think Of a Number) adını taşıyan romanı ile bir anda büyük bir ilgi çekti. John Venon Kitapları arasında ilk yayınlanan romanı Aklından Bir Sayı Tut 25 ülkede büyük bir ses getirdi.

Yazarın yarattığı roman karakteri David Gurney polisiye roman türündeki en önde gelen karakterlerden olan ünlü dedektif Sherlock Holmes karakterine rakip olacak gibi görülmeye başlandı. Yazar bu etkiyle birlikte aynı karakterin maceralarını konu alan kitaplar yazmaya devam etti.

Polisiye roman türünde akla ilk gelen yazarlardan biri haline gelen John Verdon’un romanlarının ana karakteri olan ve aynı zamanda da emekli bir polis olan Dave Gurney okuyucuların büyük beğenisini kazandı. 2011 yılında yayınlanan ve John Venon Kitapları arasında ilk olan “Aklından Bir Sayı Tut” romanından sonra aynı türde romanlar yazarak polisiye roman sevenlerin ilk tercih ettikleri yazarlardan biri haline gelmiştir.

Yazarın romanlarında ana karakter olan dedektif Gurney karakteri tam bir işkolik ve iç dünyasında devamlı çatışmalar olan biri. Dedektif Gurney Amerika’da işlenmiş esrarengiz ve bir o kadar da korkunç olan cinayetleri başarılı bir biçimde çözebiliyor.

John Venon Tarafından Yazılıp Yayınlanan Kitaplar

  • Aklından bir sayı tut-Think of a number
  • Gözlerini sımsıkı kapat-Shut your eyes tight
  • Şeytanı uyandırma-Let the devil sleep
  • Peter pan ölmeli-Peter pan must die
  • Kurt gölü

Yazar romanlarında eşi Naomi’den ilham almıştır. İlk romanının yayınlanmasından sonra eleştirmenlerden aldığı olumlu yorumlar ve eleştirmenlerin teşvik etmesi ile ikinci romanını yazmaya ikna olmuştur. John Venon Kitapları birçok dile çevrilmiştir.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.