sadsad x
asdasd

İstihbarat Oyunları Petrol Ve Kerkük

IQ Kültür Sanat Yayıncılık
35,00 TL
22,40 TL
%36 indirim
İstihbarat Oyunları Petrol Ve Kerkük Hakkında Bilgiler
Türü: İslam, Ortadoğu Kitapları
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9789752551879
Kapak: Ciltsiz
Ali Kerküklü
Ali Kerküklü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İstihbarat Oyunları Petrol Ve Kerkük Kısa Özet

  Bir Türkmen şehri olan Kerkük'ün, 2003 yılından itibaren işgalci ABD ve İngiltere'nin göz yummasıyla bölgedeki Kürtler tarafından demografik yapısı hızlı bir şekilde değiştirilmeye çalışılmaktadır. Türkmenleri, Irak'ın siyasi sahnesinden silmek isteyen Kürtler, Türkmenlerin yaşadıkları bölgeleri Kürtleştirmek ve ele geçirmek, Musul ve Kerkük petrollerine sahip olmak gayreti içerisindedirler.

  ABD, sözde terörizmle mücadelede demokrasinin küreselleşmesi ve insan hakları gibi yalanları kullanarak asıl amacı bölge ülkelerindeki enerji kaynaklarına hakimiyeti sağlamaktır. ABD ve yandaşlarının şiarı ise "enerjiye hakim olan dünyaya hakim olur" mantığıyla hareket etmektedir. Bu süreçten en fazla etkilenen coğrafya, hiç şüphe yoktur ki, dünyanın enerji havzası olan bu bölgedir (Ortadoğu).
  Emperyalist ülkelerin oyunları da bu bölgelerde olmuştur. Sözde getirdikleri özgürlük ve demokrasi ise savaş, kan, gözyaşı, ölüm, kardeşi kardeşe kırdırmak, mezhep ve etnik çatışmaları tetiklemektir.

  İsrail'in Irak ve bölge ülkelerine yönelik uzun vadeli politikalarını "vaat edilmiş Topraklar" hayali ile yaptığı çalışmalar ise istihbarat oyunlarını da iyi tahlil etmek gerekir.

İstihbarat Oyunları Petrol Ve Kerkük Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.