sadsad x
asdasd
18,00 TL
12,96 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
5,04 TL
İş’te Sokrates Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9789752752948
Kapak: Ciltsiz
Andreas Drosdek
Andreas Drosdek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İş’te Sokrates Kısa Özet

  Tüm zamanların en önemli filozofu olarak değerlendirilen Sokrates Batı medeniyetinin de kurucusu kabul edilir. Son yıllarda Asya bilgeliği ve filozofları gündemde ama yine de bugünkü Batı medeniyetinin yaratıcıları unutulamaz. Gerçekten de, "Sorgulanmamış bir hayat yaşanmaya değmez. Kendini tanı!" diyen Sokrates nasıl unutulabilir?

  Son yıllarda büyük şirketlerin yöneticileri felsefeye daha sık başvururken en fazla Sokrates`in görüşlerinden yararlanıyorlar. "Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir" diyerek bilginin hayatımızdaki önemini vurgulayan filozofun diyalogları ve sorgulama yöntemi gerçekten de çok işlevlidir.

  "Haksızlığa uğramak, haksızlık yapmaktan daha iyidir" diyerek özellikle güç sahiplerini, yöneticileri uyaran Sokrates "Kendin pahasına olduktan sonra tüm dünyayı kazansan ne fayda?" diyerek herkesi hayatı, amaçları üzerine düşünmeye davet ediyor.

  Ünlü yönetim bilimci ve düşünür Peter Drucker, "Eski yöneticiler talimat vermeyi iyi bilirlerdi, geleceğin yöneticileri ise soru sormayı bilecekler" diyerek bugüne ilişkin bir öngörüde bulunmuştu. Dolayısıyla diyaloglarını sorular sorarak geliştiren, sorgulama sanatı ustası Sokrates`i öğrenmenin ve anlamanın tam zamanıdır. İşleriniz ister iyi isterse kötü olsun, Sokrates`in görüşleri, önerileri ufkunuzu açacak, doğru kararlar vermenize rehberlik edecektir.

İş’te Sokrates Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.