sadsad x
asdasd
21,00 TL
15,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İş’te Lao Tse Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9789752753112
Kapak: Ciltsiz
Werner Schwanfelder
Werner Schwanfelder
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İş’te Lao Tse Kısa Özet

  İş dünyasının gerilimi, bazen kaosa dönüşen rekabet ve çatışmaları içinde biraz sükunete, dinginliğe ihtiyacınız olmuyor mu? Böyle anlarda, "Sükunet güçtür" diyen Lao Tse`ye başvurabilirsiniz. Adının anlamı "Yaşlı Bilge" olan Taoizmin kurucusu bu büyük filozof, doğayla uyum içinde olmayı savunur. Mistik nedenlerden dolayı 81 adet (3x3x3x3) aforizma içeren 5 bin kelimelik kitabı Tao Te Ching, yani "Yol ve Erdemler Kitabı" sade ve basit olmanın, hatta bazen hiçbir şey yapmamanın ne kadar önemli olduğunu anlatır. Bilgece, şefkatle ve alçakgönüllülükle davranılırsa hayatın akışının, doğal değişim-dönüşüm sürecinin birçok sorunu çözeceğini vurgular.

  "İyi bir yönetici `iyi su` gibi olmalıdır" der Lao Tse, "hem akıcı, hem de hiç gayret sarf etmeden her şeyi besleyebilmelidir."

  Olaylara basit yaklaşmayı, anlaşmazlıklarda adil ve cömert olmayı, yönetirken kontrol altında tutmaya çalışmamayı ve her zaman ulaşılabilir olunmayı tavsiye eden Lao Tse`nin kuvvet ve kudret tanımı Doğu Asya bilgeliğinin derinliğini ortaya koyar: "Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir, kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir."

  İşleriniz ister iyi ister kötü olsun, Lao Tse`nin görüşleri, önerileri ufkunuzu açacak, doğru kararlar vermenize rehberlik edecektir.

İş’te Lao Tse Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.