sadsad x
asdasd
18,00 TL
12,96 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
5,04 TL
İş’te Kant Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9789752753099
Kapak: Ciltsiz
Bernd Niquet
Bernd Niquet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İş’te Kant Kısa Özet

  İş dünyasında hemen her gün alınması gereken önemli kararların arka planını oluşturmaya çalışırken, özellikle de stratejik yönelimler belirlerken felsefeden yararlanmak şart. Hem akıl hem de deneyimden yararlanmak ve ikisinin aracılığıyla edinilen bilimsel bilgiler ışığında ilerlemek gerekir, derseniz filozof olarak karşınıza Immanuel Kant çıkacaktır.

  Eleştirel felsefenin kurucusu kabul edilen Aydınlanma`nın bu büyük filozofu, "Eleştirinin tadına varan biri, dogmatik saçmalıkların tümünden tiksinir" der. "İnanca yer açmak için bilgiyi ortadan kaldırmak gerekir" diye uyarır ve bireyin kararlarından kendisinin sorumlu olduğunu anlatırken yol gösterir: "Araştırmadan hiçbir şeye inanma, her şeyi sorgula ve öğren, bulgularını kendi aklın ve mantığınla gözden geçir."

  Felsefesini rasyonalizm ve ampirizm eleştirisi üzerine kurarken Saf Aklın Eleştirisi`ni yapan Alman filozofunun görüşleri bugünkü iş dünyası için temel bazı ilkeler içermektedir. Kant`ın görüşlerinden yararlananlar ne piyasaların gelişme dinamiklerini ihmal eder ne de fazla düşünmeden mevcut piyasa yönelimlerini basitçe güncellemeye kalkışırlar. Kant`ın felsefesi uzun vadeli ve çok yönlüdüşünmesine sırrına ermeyi sağlarken aynı zamanda ahlaki bir zemin kurmayı da ihmal etmez; "Sadece, içlerinden aynı zamanda genel bir yasa çıkmasını isteyebileceğin kurallara göre davran" der, örneğin.

  İşleriniz ister iyi isterse kötü olsun, Kant`ın görüşleri, önerileri ufkunuzu açacak, doğru kararlar vermenize rehberlik edecektir.

İş’te Kant Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.