sadsad x
asdasd

İstanbul Galata Kulesi Defter

YEM Yayın

Kolektif

24,00 TL
18,48 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
5,52 TL
İstanbul Galata Kulesi Defter Hakkında Bilgiler
Türü: Takvim
Sayfa Sayısı: 48
ISBN: 9786053062521
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İstanbul Galata Kulesi Defter Kısa Özet

  YEM Yayın’ın *Halkalar* adlı yeni defter dizisi, mimari eskiz, çizim, resim yapmak için uygun kağıt ve cilt tipi seçilerek hazırlandı. Hem eskiz defteri hem de not def-teri olarak kullanılabilen defterler cebinizde, çantanızda taşıyabileceğiniz boyutta tasarlandı. Böylece masa ba-şında, seyahatte, doğa gezisinde ya da şehrin sokakları-nı keşfederken karakalem, suluboya, pastel boya vb. çizim gereciyle perspektifleri, planları, kesit ve görünüş-leri kaydedebileceksiniz. *Söz uçar yazı kalır* diyerek notlarınızı aktarabileceksiniz.

  *Halkalar* defter dizisinin kapaklarında Mimar ve Çizer Deniz Dokgöz’ün, aynı teknik yöntem ve yaklaşımla çiz-diği *Halkalar* adlı mimari eskizleri yer alıyor. Akade-misyen ve çizer olarak yaptığı çalışmalarda uzun yıllar-dır *Mimari eskiz nasıl yapılır? Perspektif nasıl çizilir? Üçboyutlu görünüm nasıl elde edilir?* gibi sorulara ya-nıt veren Dokgöz; Halkalar Defter dizisinde İstanbul Kız Kulesi, İzmir Tarihi Asansör, İstanbul Galata Kulesi, An-kara Birinci TBMM Binası ve Antalya Yivli Minare’yi kendine özgü yorumuyla renkli eskizlerle veriyor.
  Dokgöz, *İstanbul Galata Kulesi* defterin arka kapağın-da mimari eskize ilişkin şöyle diyor:

  *Eskiz yapma olgusunu resim, illüstrasyon, karikatür, grafik tasarım gibi diğer çizgi odaklı üretimlerden farklı kılan ve belirleyici olan unsur hızdır. Eskiz yapısı ve doğası gereği hızlı üretilmelidir. Bu hızlı üretim, eskizin öznel kurgusunun en önemli parçasıdır...*

İstanbul Galata Kulesi Defter Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.