sadsad x
asdasd

İstanbul Balık Kültürü

Küre Yayınları
35,00
24,15
%31 indirim
İstanbul Balık Kültürü Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 247
ISBN: 9786055383503
Boyut: 16.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Asaf Muammer
Asaf Muammer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

İstanbul Balık Kültürü Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İstanbul Balık Kültürü Kısa Özet

    Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür derdi eskiler. Doğrudur. Ama bazen şaşırtıcı unutulmuşluklara şahit oluyoruz; Kandilli’deki Edip Efendi Yalısı’nın yarım yüzyıl önceki mukimi Asaf Muammer gibi… Kendisi romancı, hikayeci, ressam, gazeteci, siyasetçi… Ve İstanbul’a dair dikkat çekici hassasiyetlere sahip usta bir balıkçı.

    Bu kitap, hem bu unutulmuşluk perdesini bir parça olsun aralamak hem de İstanbul balık kültürüne katkıda bulunmak maksadıyla Asaf Muammer Bey’in kaleme aldığı bazı yazıları ve kendisiyle yapılan röportajları bir araya getirmektedir.

    Kitap, İstanbul kültürünün alamet-i farikası olan özelliklerden bir tanesini, maalesef artık büyük ölçüde yitirdiğimiz leziz balıklarını hatırlatmanın yanında balıkçılık mesleğinin inceliklerine de değiniyor. Aynı zamanda balıkçı pazarındaki ve piyasasındaki işleyişe dair ipuçlarını yakalayabileceğimiz sıcak sohbetler yer yer dertleşmeye, yer yer tatlı atışmalara evriliyor. Eski Boğaziçi’nin günlük hayatına dair samimi anıların da yer aldığı bu yazılar, görsel malzemeleriyle belgesel tadını ihtiva ediyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.