sadsad x
asdasd

İslam'ın İlk Asrında Kadın

Siyer Yayınları
60,00 TL
39,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
21,00 TL
İslam'ın İlk Asrında Kadın Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 600
ISBN: 9786059283816
Kapak: Ciltsiz
Rıza Savaş
Rıza Savaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam'ın İlk Asrında Kadın Kısa Özet

  Hem ülkemizde hem de dünyada İslâm toplumunda kadın konusunu değişik yönleriyle ele alan pek çok kitap ve makale bulunmaktadır. Ancak bu çalışmaların bazısı ilmî ciddiyetten uzak olup bazısı daya çok dar çerçevede veya güncel anlamda konuya yaklaşmaktadır. Ayrıca bunlar arasında İslâm’a saldırı amacıyla kaleme alınmış olanlar ve bunlara tepki olarak yazılan kitaplar da bulunmaktadır.

  Hz. Peygamber (S.A.S) devrinde kadının toplumdaki yeri, statüsü ve kısaca bütün alanlardaki konumu mevcut kaynaklardan istifade edilerek ortaya konulursa bu konuda pek çok tartışmanın kendiliğinden çözüme kavuşacağı kanaatindeyiz. Çünkü bu konuyla ilgili bir çok problem, kadının o dönemdeki durumunun net olarak bilinmemesinden kaynaklanmaktadır.

  Diğer taraftan Raşid Halifeler devri ve sonrasındaki Emevîler Dönemi ise üzerinde hassasiyetle durulması gereken önemli devirlerdir. Zira o yıllarda İslâm toplumu hem siyasal hem de sosyo-kültürel açısından önemli ve köklü değişimler yaşamıştır. Şüphesiz bu değişimlerde kadının toplumdaki konumu da nasibini almıştır.

  Uzun yılların emeği olan bu çalışmada, İslâm dünyasında ve batıda ‘’Müslüman kadın’’ konusunda oluşanyanlış algıların kaynaklarının tespiti ile meselenin daha doğru bir zeminde nasıl değerlendirilebileceğinin imkanlarını bulacaksınız.

İslam'ın İlk Asrında Kadın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.