İslami Perspektiften İktisadi Paradigmalar

Astana Yayınları

Ahmet Efe

420,00 TL
344,40 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
75,60 TL
İslami Perspektiften İktisadi Paradigmalar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ekonomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 500
ISBN: 9786055010621
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
Ahmet Efe
Ahmet Efe
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İslami Perspektiften İktisadi Paradigmalar Kısa Özet

    Bu kitapta, islam ekonomisi ekseninde birçok konuya; farklılıkları birleştiren, özlü ve bütüncül bir yöntem ile analiz ve çözümlemeler sunma, hem İslam ekonomisi ve hem de kamu yönetimi disiplinler-ini birlikte ele alma gayreti gösterilmiştir.

    Özellikle İslam’da iktisat politikası ve kamu maliyesi ulusal ve yerel ölçekte politika, strateji ve planlama yaklaşımının da dikkate alınmasını gerektirmektedir. Ekonomik aktörler ve tüketici terci-hleri kadar devlet idarecilerinin ve politika yapıcılarının da dünya hayatı ile ahiret işlerine yaklaşım ve kabulleri Türkiye’de ve benzer ülkelerde büyük önem arz etmektedir.

    Bu alanda yazılmış eserlerin hulasasının tevhid nokta-i nazarıyla yeniden yorumlamasını içeren bu çalışmamız, on sekiz ana bölüm-den müteşekkildir. Her bir bölüm bir araştırma yaklaşımıyla tespit edici, betimleyici, karşılaştırıcı ve çözümleyici bir yöntemle ortaya konulmaktadır. İslam ekonomisinin bilimsel disiplin olarak ilişkili olduğu alanlar gösterilmektedir. Bu, İslam ekonomisinin bilimsel disiplin olarak kabul edilebilirliği ve diğer alanlarla ne derecede ilişkili olduğunun ortaya konulması açısından önem arz etmektedir.

  • 1. Hamur

İslami Perspektiften İktisadi Paradigmalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.