45,00 TL
36,45 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
8,55 TL
İslam`da İlk Adımlar Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786058363793
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Şükrü Hüseyinoğlu
Şükrü Hüseyinoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İslam`da İlk Adımlar Kısa Özet

  Bu topluma, Allah`ın Kitabı’yla ve Rasulü’nün örnekliğiyle birebir tanışması gerektiği maalesef söylenmedi. Asırlardır taklit zinciriyle babadan oğula aktarılagelen geleneksel kabülleri aşıp doğrudan doğruya Allah'ın Kitabı’na yönelme ufku, bu toplumun gündemine maalesef taşınmadı.
  Bu yöndeki çabalar daha çok dar çevre çalışmalarıyla sınırlı kaldı. Birebir insani ilişkileri esas alan yaygın bir davet çalışması bu coğrafyada henüz gerçekleştirilmedi. Medya organları üzerinden zaman zaman parça doğrular dile getirilse de, bu tür çabalar, sistematik bir davet çalışmasının çok uzağında kaldı. Dolayısıyla bu coğrafyada, İslam’ın temel konularını gündem edecek ciddi bir davet çalışması ihtiyacı bulunmaktadır.
  Bir binanın inşaasının, birbirini izleyen belli adımları gerekli kıldığı bilinmektedir. Bu adımlar takip edilmediğinde, atılması gereken ilk adımlar ihmal edildiğinde inşaa edilecek binanın çürük olması kaçınılmaz olur. Mesela ilk adım olarak gerçekleştirilmesi gereken hafriyat çalışması ihmal edildiğinde, bina, olması gereken düzgün ve temiz bir zeminden mahrum kalır. Ve dolayısıyla binanın temelleri sağlam olmaz.
  İşte Müslüman olmak da bu tür bir inşaa sürecini gerektirir. Bir hafriyat çalışmasını, ardından sağlam bir temel atmayı ve onun üzerine İslami üst yapıyı kurmayı gerekli kılar.

 • 2. Hamur

İslam`da İlk Adımlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.