sadsad x
asdasd
25,00
18,50
%26 indirim
İslam ve Felsefe Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9786050203875
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Şahin Filiz
Şahin Filiz
Devamı
Kampanya

İslam ve Felsefe Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam ve Felsefe Kısa Özet

    İslam ve Felsefe İslam uygarlığının tarihsel referanslarından yola çıkarak İslam’ın felsefesini yapmaya imkan tanıyacak yeni bir yaklaşım önermektedir. Sistematik olduğu kadar, eleştirel bir inceleme niteliği de taşıyan bu kitap, İslam felsefesinin çağdaş misyonunun ne olabileceğine ilişkin bir dizi öneriyi de içerme çabasındadır.

    Kitap, tarihsel olarak Antik Grek ve daha önceki dönemlerin felsefe geleneğini izleyerek bir başlangıç yapıyor. Bu dönemler, İslam felsefesi ve onun tarihini anlamak açısından ihmali mümkün olmayacak bir zemin oluşturuyor. İşte İslam felsefesi, serüvenine buradan başlıyor. Genel anlamıyla İslam düşüncesi mademki bir serüvendir, şu ya da bu şekilde hayatiyetini sürdürecektir.

    Bu çalışma, bir yerde noktalanması mümkün olmayan İslam düşünce dinamizmine problematik açıdan yaklaşmayı; sorun çözmekten öte, hangi sorunların var olduğuna işaret etmeyi amaçlıyor. İslam felsefesi bununla birlikte, İslam’ın temel *olmazsa olmazları* üzerinde her türlü düşünsel, deneysel ve sezgisel insani aktları devreye sokmak gibi hayati bir rol üstlenmek zorundadır. İşte, İslam ve Felsefe bu zorunluluğu kendi çapında hissetmeye çalışan bir kitap...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.