sadsad x
asdasd
33,33 TL
26,00 TL
%22 indirim
İslam Beytullah Erdi Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 332
ISBN: 3990000032252
Kapak: Ciltsiz
Nazlı Rana Gürel
Nazlı Rana Gürel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam Beytullah Erdi Kısa Özet

  Biz şimdiye kadar Balkanların ne "Bal"ını yeterince tatık, ne de dökülen "Kan"ına, kan bağımızın gerektirdiği kadar ilgi gösterdik. Dileriz bu kitabı okuyanlar kafalarının ve gönüllerinin bir yerlerinde Balkanları, Balkanlardaki Türk - İslam varlığını yaşar ve yaşatırlar.

  Kitabımızın konusu olan yazar, Bulgaristan'da İslam Beytullov imzasını kullandı. Türkiye'de ve Türk DÜnyasında bugün için İslam Beytullah Erdi olarak tanınmaktadır.

  O, şimdi, "Yaşananlar bir daha yaşanmasın" diye yazıyor.

  İslam Beytullah Erdi'nin eserlerini bir külliyat halinde okumak gerekiyor. Zira o, gerek agzeteci gerekse sanatkar olarak, kendi beninden yola çıkıyor zannedilse de, halka halka açılımlarla doğduğu memleketi, kültürel kimliği... Giderek bütün insanlığı kucaklıyor ve eserleri bu bağlamda birbirini tamamlıyor.

  Bu kitapta önce Bulgaristan'daki kadim Türk varlığına ve İslami hayata, burada yeşeren Türk edebiyatına, sanatına şahit olacaksınız.

  Ardından da; 1940 yılında vatan Bulgaristan'da doğan, 1989'da sınır dışı edilince de vatan Türkiye'de hicret eden İslam Beytullah Erdi'nin hayatı - sanatı ve eserleriyle tanış olacaksınız.

  Onu tanıdıkça sevecek, sevdikçe onun eserlerini daha çok okumak isteyeceksiniz. OKudukça da bir insan olarak birlik içinde kardeşçe yaşamanın ipuçlarını yakalayacaksınız.

İslam Beytullah Erdi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.