sadsad x
asdasd

Işid ve Türkiye - Katili Tanıyoruz

Ayrıntı Yayınları

Erk Acarer

57,00 TL
48,45 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
8,55 TL
Işid ve Türkiye - Katili Tanıyoruz Hakkında Bilgiler
Türü: Kurum ve Örgüt Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786053142348
Kapak: Ciltsiz
Erk Acarer
Erk Acarer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Işid ve Türkiye - Katili Tanıyoruz Kısa Özet

    Alan araştırması ve belgelerden oluşan, IŞİD ve Türkiye - Katili Tanıyoruz kitabı kısa sürede yapılanan İslami terör örgütünü çeşitli perspektiflerden hareketle ele alıyor. Bu kapsamlı çalışmada IŞİD’in ortaya çıkışının yanı sıra, Suriye’de yayılması, katliamları ve dünyaya bir trajedi olarak kara mührünü vurması da anlatılıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren yapılanmaya ise ayrı bir parantez açılıyor. Selefilerin, Suriye’de yaşanan iç savaşın ardından, *elverişli bir ortam buldukları*nı söyledikleri Türkiye’de nasıl kök saldıkları gözler önüne seriliyor. IŞİD’in ülke sınırları içinde rahatça hareket etmesine olanak sağlayan koşullara değinilirken IŞİD’i yaratan faktörler belgelerden de yararlanmak suretiyle masaya yatırılıyor.

    İstihbarat zafiyetleri, Selefilerin görmezden gelinen manevraları, yapılanma biçimleri ve hücre evleri odağa alınırken, genelde Türkiye özelde ise Antep ve Adıyaman yapılanmaları üzerinde duruluyor. IŞİD’in göz göre göre gelen Diyarbakır, Suruç ve Ankara gibi Türkiye’nin büyük katliamlarını, arka planlarıyla anlatma iddiasında olan IŞİD ve Türkiye - Katili Tanıyoruz kitabı, katliamlarda yaşamını yitirenlerin ve onların büyük acılar çeken yakınlarının hikâyelerini de ihmal etmiyor.

    Bu cesur kitap IŞİD’in her şeyden önce bir zihniyet olduğunu ve Türkiye’de filizlenmesi için bu zihniyete müsait bir zemin sunulduğunu ifade ediyor. Katliamların sadece piyonları cezalandırarak aydınlatılamayacağının altını çiziyor. Kitabın en önemli sorularından biriyse bundan sonrasında nelerin yaşanabileceğiyle ilgili. IŞİD ve Türkiye - Katili Tanıyoruz, *neler, nasıl yaşandı* sorusuna paralel olarak *bundan sonra ne olacak?* sorusuna da cevap bulmaya çalışıyor...

Işid ve Türkiye - Katili Tanıyoruz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.