sadsad x
asdasd

İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı

On İki Levha Yayınları - Ders Kitapları

Ömer Ekmekçi

75,00 TL
71,25 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı Hakkında Bilgiler
Türü: Ders Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 667
ISBN: 9786257334396
Kapak: Ciltli
Ömer Ekmekçi
Ömer Ekmekçi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı Kısa Özet

  Önsözden:

  İş sağlığı ve güvenliği günümüzde pek çok lisans ve lisansüstü programında bağımsız ders olarak okutulmaktadır. Bu da sadece iş sağlığı ve güvenliğine yönelik bir mevzuat ihtiyacını hissettirmiştir. Öte yandan iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin düzenlemeler sadece 6331 sayılı İş Sağlığı ve Kanunu`nda yer almamaktadır. Nitekim bu alana ilişkin olarak diğer kanunlarda da düzenlemeler bulunmaktadır. Bu nedenle Türk Borçlar Kanunu ve Türk Ceza Kanunu`nun ilgili hükümlerine yer verilmesi uygun görülmüştür. Öte yandan işverenin iş sağlığı ve güvenliği alma yükümünün çerçevesinin belirlenmesinde ve somutlaştırılmasında tali mevzuatın da büyük önemi bulunmaktadır.

  Tali mevzuat kapsamında ilgili yönetmelik ve tebliğlere konularına göre sınıflandırma yapılarak yer verilmiştir. Yönetmeliklerin bazılarının çok sayıda eki de bulunmaktadır. Derlemenin sayfa sayısını artırmamak ve kullanışlı olmasını sağlamak için sadece gerekli görülen eklere yer verilmiş, yer verilmeyen eklerin ise başlığı zikredilerek atıf yapılmıştır.

  Kuşkusuz iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının oluşturulmasında uluslararası normlar da büyük önem taşımaktadır. Bunlardan başlıca Uluslararası Çalışma Örgütü sözleşmelerine yer verilmesinin yararlı olacağı düşünülmüştür. Bu sözleşmelerin ILO Türkiye Ofisi tarafından yapılan çevirileri esas alınmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.