140,00 TL
85,40 TL
%39 indirim
Kazancınız
:
54,60 TL
İntihar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786052496282
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Emile Durkheim
Emile Durkheim
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İntihar Kısa Özet

    "İntihar" sözcüğü sohbetlerde sürekli olarak yinelendiği için bu sözcüğün anlamının herkes tarafından bilinildiği ve tanımını yapmanın gereksiz olduğu düşünülebilir. Fakat gündelik dilde kullanılan kavramlar genellikle birden fazla anlama gelebilir ve bu sözcükleri bilindik anlamı dışında kullanan bilim insanları her daim yanlış anlaşılma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.

    Bu sözcüklerin belirsiz anlamları sadece argümanın gereklerine göre durumdan duruma farklılık göstermez, aynı zamanda içinde bulundukları sınıflandırma da analitik değildir. Fakat bunlar sadece halkın karışık söylemlerini tercüme eder ve olguların farklı tür kategorilerini aynı başlık altında belirsiz bir şekilde birleştirir veya benzer gerçeklikler farklı olarak adlandırılır.

    Eğer gündelik dili baz alırsak ayrıt edilmesi gerekeni birleştirerek veya birleştirilmesi gerekeni ayırt ederek nesnelerin gerçek bağını riske atabiliriz ve bundan dolayı onların doğası hakkında yanılabiliriz. Sadece karşılaştırma yöntemi daha mantıklı bir açıklamaya ulaşmamızı sağlayacaktır.

  • 2. Hamur

İntihar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.