sadsad x
asdasd
45,00 TL
40,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İnsanlar, Devletler ve Korku Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 309
ISBN: 9786056594205
Kapak: Ciltsiz
Barry Buzan
Barry Buzan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsanlar, Devletler ve Korku Kısa Özet

  İlk baskısıyla oldukça bilinirlikkazanan kitabın ikinci baskısı; politik, ekonomik, askeri, toplumsal ve çevresel çerçevede rekabetçi ilişkilerin kaçınılmaz olduğu bir alanda, devletler ve toplumların var olan tehditlere rağmen özgürlüklerini nasıl elde edip koruyabileceklerine ilişkin bir soruya yönelmektedir.

  Kitap boyunca vurgu; tehditler ve hassasiyetler arasındaki etkileşimin, bunlardan biri ya da diğerleri üzerinde fazla durulmasının getirdiği siyasi sonuçların ve güvenlik ile ilgili fikirler arasındaki çatışmaların varlığı üzerine yapılmıştır. Barry Buzan, güvenlik kavramının, uluslararası ilişkiler çalışmalarına yaklaşmada yararlı, değişken ve zekice bir yol olduğunu öne sürüyor. Güvenlik kavramı ona göre, pek çok farklı fikri gözönünde bulundurup aynı zamanda kendine özgü açıları da ekleyerek, aşırı uçlardaki güç ve barış arasında kalan alanı analitik bir çerçeveden ele alıyor.

  "İnsanlar, Devletler ve Korku", uluslararası siyaset ve güvenlik çalışmaları okuyan öğrenciler ve araştırmacılar için mutlaka okunması gereken bir çalışmadır.

  - Ecpr

İnsanlar, Devletler ve Korku Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.