sadsad x
asdasd

İnsan Haklarının Felsefi Temelleri

Türkiye Felsefe Kurumu

İoanna Kuçuradi

47,00 TL
33,84 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
13,16 TL
İnsan Haklarının Felsefi Temelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9789757748144
Kapak: Ciltsiz
İoanna Kuçuradi
İoanna Kuçuradi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsan Haklarının Felsefi Temelleri Kısa Özet

  "İnsan haklannın neyin istemi olduklarını, aynı zamanda da bu istemi kime yönelttiklerini biliyorsak, her an herkesçe herkes için neden korunması gerektiğini de bilmiş oluruz.

  Bunu biliyorsak, aynı zamanda başkalarını insan haklanm çiğnedikleri zaman suçlamağa, kendi çiğnemelerimizi ise örtbas etmeğe neden bunca hazır olmamamız gerektiğini de bilmiş oluruz.

  Bunu biliyorsak, her kişinin bu kendi başlarına amaç olan devredilmez haklarının, neden her toplumsal ve siyasal kararın temeli yapılmaları gerektiğini de bilmiş oluruz.

  İnsan haklannın neyin istemi olduklarını biliyorsak, tek tek haklann içeriğini belirlemek için sağlam bir temel bulabiliriz.

  İnsan haklannın neyi istediklerini biliyorsak, bu haklann korunması için kişilerin ve devletlerin ödevlerini daha emin bir şekilde belirleyebiliriz; kaçamaklar için daha az yer açık bırakabiliriz.

  İnsan haklarının, istediklerini neden istediklerini biliyorsak, eğitim programlarında, kitle iletişim araçlarında v.b. insan haklarına önemlerine uygun yeri -ya da felsefeye, işlevine uygun düşen yeri-verebiliriz".

İnsan Haklarının Felsefi Temelleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.