sadsad x
asdasd

İnsan Hakları Bir Gündelik Hayat Pratiği

Alfa Yayınları
11,11 TL
7,33 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
3,78 TL
İnsan Hakları Bir Gündelik Hayat Pratiği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9789752977457
Kapak: Ciltsiz
Edibe Sözen
Edibe Sözen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İnsan Hakları Bir Gündelik Hayat Pratiği Kısa Özet

    Tüm dünyada kabul edilen gerçek, insan haklarının aynı zamanda sivil haklar söylemi, kapitalizme karşı bireyin korunmasını ve yine kapitalizm içinde bireysel farklılıkların gelişimini esas alır. Haklar, bir önceki yüzyılın aksine devletler için değil, bireyler ve hatta doğrudan insanlar içindir.

    Günümüzdeki yeni siyasi gelişmeler, insan haklarını araçsallaştırarak ‘bağnaz milliyetçi akımlar’ dahilinde yeni devletçikler oluşturma çabasına girmişlerdir. Bu anlamda insan hakları, kendi içinde birtakım politik riskleri de barındırmakta olduğundan hakların uluslararasılık boyutu yeniden yorumlanmalıdır.

    Bu kitap, insan haklarını kolektif ya da grup hakları şeklinde değerlendiren görüşlere karşı çıkarak, hakların öznesini doğrudan ‘insan’ kabul eden, kültürel ve insani farklılıkları haklarla teminat altına alan ve hakları birer pratik/bireylerin somut talebi olarak gören yaklaşımla ortaya çıktı. Kitapta yer alan makaleler, hakların nasıl ve ne şekilde yerelleştiğini, ana dile nasıl içkin hale geldiğini, bireylerin ve / veya kurumların gündelik hayat dahilinde insan haklarına ilişkin yorumlarını, anlama ve anlamdırma biçimlerini kapsamaktadır.

İnsan Hakları Bir Gündelik Hayat Pratiği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.