sadsad x
asdasd

Vahiy - Akıl Dengesinde Dini Doğru Yaşamak

Çıra Yayınları

Beşir İslamoğlu

16,00 TL
10,40 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Vahiy - Akıl Dengesinde Dini Doğru Yaşamak Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi Kitapla
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786052152652
Kapak: Ciltsiz
Beşir İslamoğlu
Beşir İslamoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Vahiy - Akıl Dengesinde Dini Doğru Yaşamak Kısa Özet

  Bu kitap; *Vahiy - Akıl Işığında; Dini Doğru Yaşamağı* anlatmaktadır. Bu bağlamda; Vahiy olmayınca akıl şaşkınlığa düşer, akıl olmayınca da vahiy yararsız kalır. Akılsızlar yalnız akıldan yoksun oldukları için değil, aklı kullanmadıkları için de akılsızdırlar.İnanç konusu kesinlik ister, akıl ve kalpte kuşku olamaz.

  Allah, düşünüp anlamamız için bizlere ayetler indirmiştir, *niçin akıl etmiyorsunuz?* uyarısını onlarca tekrar eder. *Aklını kullanmayanlar üzerine Allah pislik yağdıracağını* belirtir. (10/100) aklı kullanmamak, pislik v ekötülük içerisinde kalmak demektir.

  Kur’an, *ancak bilenlerin akledebileceğine* vurgu yapar, aklını kullananlar için vahiy ile akıl arasında herhangi bir çelişki olmadığı gibi, nübüvvet ile akıl arasında da herhangi bir çelişki yoktur. Vahiy-nübüvvet-akıl arasında uyuşmazlık ve karşıtlık olamaz; zira üçünün de rabbi/sahib iAllah’tır.

  Rabbimiz, tüm zamanlarda insanlara akıllarını kullanmasını ve düşünmesini öğütlemiştir. Bizde bu çalışmamızda; konuları yorumlarken hiçbir zaman geçmiş Müslümanların emeklerini ve miraslarını küçük görmemek, onları dışlamamak ve saygısızlık etmemek ilkesinden hareketle; *İlim ehlinden sorma* prensibini kendimize şiar edindik.

  Bu esaslardan hareketle; *Dini Doğru YAŞAMAK* çalışmamızı yaparken haddimi bilerek, hiçbir zaman *benim yorumlarım mutlak doğrudur* iddiasında olmadım, daha doğru ve isabetli yorumlar mutlaka yapılabilir. Kul olmak, kusurlu olmak demektir. Mükemmellik sadece Allah'a aittir...

Vahiy - Akıl Dengesinde Dini Doğru Yaşamak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.