310,00 TL
257,30 TL
%17 indirim
Kazancınız
:
52,70 TL
İmar Bilgisi Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 758
ISBN: 9786055426040
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2023
Ferruh Yıldız
Ferruh Yıldız
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İmar Bilgisi Kısa Özet

    Bugünün şehirlerindeki birçok problem; fakirlik, eşitsizlik, kirlilik, işsizlik, işe, mallara ve hizmetlere erişim zorlukları, toplumsal bağlılığın azlığı, konut ve diğer alanlardaki düşük kalite ile ilişkilidir. Öte yandan şehir planlamasının sosyal, ekonomik ve fiziksel çevreler ile şehirlerin işleyiş şekilleri üzerinde de etkisi bulunmaktadır.

    Ülkemizde imar faaliyetlerini doğrudan ya da dolaylı olarak ilgilendiren 200`den fazla yasa, tüzük, yönetmelik mevcuttur. Dolayısıyla bu kadar fazla mevzuatın uygulayıcısı ve denetleyicisi olarak da ulusal ve bölgesel düzeyde 20`den fazla kuruluşun yetkisi vardır. İşte ülkemizde etkin bir planlama ve uygulama yapılamamasının temel nedenlerinden birisi mevcut planlama sisteminin, planlama ve uygulama kademeleri arasındaki yapısının oluşturduğu kurumsallaşamama, koordinasyon ve etkin denetimsizlik sorunudur.

    Bu eserde; ülkemizdeki şehirleşme politikalarına paralel olarak, nüfusun ihtiyaç duyduğu yeterli kalitede konut ve konut çevresinin üretilebilmesi için gerekli olan planlama, uygulama ve yasal dayanaklar verilmeye çalışılmıştır.

  • 1. Hamur

İmar Bilgisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.