sadsad x
asdasd

İlk – Geçmişten Geleceğe Stfa

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

Kolektif

320,00 TL
240,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
80,00 TL
İlk – Geçmişten Geleceğe Stfa Hakkında Bilgiler
Türü: Borsa ve Finans Kitapları
Sayfa Sayısı: 380
ISBN: 9786058671546
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İlk – Geçmişten Geleceğe Stfa Kısa Özet

  Türkiye’nin önde gelen müteahhitlerinden olan STFA, 75. yılını kutluyor. Gerek mühendislik gerek inşaat alanında sayısız ilke imza atmış olan STFA, 75. yılını bir kitapla taçlandırıyor.Türkiye Cumhuriyeti’nin önde gelen müteahhitlerinden olan, Türk mühendisinin bilgi ve becerisini yurt dışına taşıyan ilk Türk Müteahhidi olarak sektöre öncülük eden STFA, 75. yılını kutlamaya hazırlanıyor. STFA, 75. yıllık tecrübelerinin, gelecek nesillere aktarılmasında önemli rol oynayacak Geçmişten Geleceğe STFA “İLK” kitabını kamuoyunun beğenilerine sunuyor.

  1938 yılında iki yüksek mühendis arkadaş, Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya tarafından kurulan ve geçen 75 yıl içerisinde Türk müteahhitlik sektöründe sayısız “ilk”e imza atmış olan STFA, 75. Yılı vesilesiyle bir kitaba imza atıyor. Geçmişten Geleceğe STFA “İLK” kitabı, okuyucusunu STFA’nın 75 yıllık tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkarırken, iki yüksek mühendis arkadaşın “hayat ortaklığı” vizyonlarının nasıl bir ulusun bayındırlık alanındaki değişimine vesile olduğunun örneklerini veriyor.

  “Bir ‘Hayat Ortaklığı’ Hikayesi: Geçmişten Geleceğe STFA ‘İLK’” STFA’nın kurucuları, iki üniversite arkadaşı Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya, 1938 yılında yollarının yeniden kesişmesiyle, modern Türkiye’nin bayındırlık alanındaki gelişimine önemli katkıları olan pek çok “İLK”i hayata geçirdi. Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya’nın hem inşaat alanında kullandıkları farklı teknikler, yöntemler ve araçları hem de çağdaş yönetim anlayışlarıyla bugüne göre bile ileri sayılabilecek uygulamaları, günümüz dünyası için önemli bilgiler içeriyor. Bunların kurum arşivinde saklı kalmayıp, kamuoyuyla paylaşılmasının bir görev olduğuna inanan STFA, sayısız doküman ve onlarca kişiyle yapılan yüz yüze görüşmeler sonucunda Geçmişten Geleceğe STFA “İLK” kitabını hazırladı. STFA’nın 75 yıllık “İLK”leri, titiz bir çalışma sonucunda Geçmişten Geleceğe STFA “İLK” kitabında bir araya geldi.

  Geçmişten Geleceğe STFA “İLK” kitabı, sadece 75. yıllık bir kurum tarihi kitabı değil, aynı zamanda bir ülkenin geleceğini şekillendirme vizyonuyla yola çıkan iki arkadaşın başarılarının ardındaki “hayat ortaklığı”nın hikayesi. Kitap, okuyucusunu bir hayat hikayesinin içinde keyifli bir yolculuğa çıkarırken, gerçekten yaşam tecrübelerini tüm açıklığıyla paylaşıyor.

 • 2. Hamur

İlk – Geçmişten Geleceğe Stfa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.