sadsad x
asdasd

İlişkisel Veritabanı Tasarlama ve SQL ile Geliştirme

Nobel Akademik Yayıncılık

Selçuk Kıran

24,00 TL
18,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İlişkisel Veritabanı Tasarlama ve SQL ile Geliştirme Hakkında Bilgiler
Türü: Veritabanı ve Database Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786254069987
Kapak: Ciltsiz
Selçuk Kıran
Selçuk Kıran
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İlişkisel Veritabanı Tasarlama ve SQL ile Geliştirme Kısa Özet

    İçinde yaşadığımız çağın bilgi çağı olarak isimlendirildiği düşünüldüğünde, bilginin hem bireyler hem örgütler için önemi daha iyi anlaşılacaktır. Doğru veri kaynaklarına ulaşabilmek, bu verilerden kullanılabilir ve işlenebilir veriler oluşturabilmek, verilerin doğru veri tabanlarında saklanmasını ve hatasız kodlarla işlenebilmesini mümkün kılmak işletmeler için varlıklarını sürdürebilmeleri noktasında hayati öneme sahiptir.

    Bu kitabın temel amacı, işletmeler için veri yönetim sürecinin nasıl işlediğini açıklayabilmektir. Bu nedenle ilk olarak veri tabanı tasarımının nasıl yapıldığı açıklanarak, bu tasarımın fiziksel ortama ne şekilde aktarıldığı detaylandırılmaktır. Veri tasarımı esnasında uygulanan E-R diyagramları ve normalizasyon süreçleri gibi temel kavramların örnekler ile detaylı şekilde açıklanması, kitabın ilk kısmını oluşturmaktadır. İkinci kısımda ise giriş ve orta seviyede SQL dili (standart komutların yanı sıra tetikleyiciler, saklı yordamlar, işlemler vb. ), Microsoft SQL Server programı üzerinden anlatılmaktadır.

    Kitabın içeriğinde bol sayıda örnek bulabilmesi ve kullanılan örneklerdeki veriler ile veri tabanı bilgilerine internet üzerinden ulaşabilmesi, okuyucunun gerçek bir veri tabanı çalışması gerçekleştirebilmesine olanak sağlamaktadır. Kitabın son kısmında ise okuyucuya SQL programı kullanımı konusunda yol gösterici olabilecek bazı püf noktaları verilmektedir.

İlişkisel Veritabanı Tasarlama ve SQL ile Geliştirme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.