sadsad x
asdasd
40,00 TL
34,00 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İktisadi Düşünce Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma İnceleme ve Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 246
ISBN: 9786059436250
Kapak: Ciltsiz
Heinz D. Kurz
Heinz D. Kurz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İktisadi Düşünce Tarihi Kısa Özet

  Heinz D. Kurz, bu kısa ve öz kitabında, alanında ne kadar yetkin olduğunu ortaya koyuyor. Iktisadi düşünce tarihini iktisat teorileri temelinde -teorilerin oluşumu, inandirıcılığı, iktisat politikası olarak uygulanabilirliği vb.- ele alarak, antik çağdan günümüze kadarki sürecini 246 sayfada derli toplu sunuyor. Bunu yaparken aralarındaki bağlantıyı da gözden kaçırmıyor. Hepsi olmasa da birçok "yeni" bakış açısının aslında "eski"nin türevi olduğunu, Marshall`ın ifadesiyle "devamlı, yeni kıyafetler giymiş eski dostlara rastladığımızı" da hatırlatıyor. Şöyle diyor: "İktisatta yeni bir bilgi, her şeyden önce, eski bilgi kırıntılarının yeni yollarla bir araya getirilmesiyle oluşur. Sürekli yeni dallar filizlendiren bir bilgi ağacı imgesi de, bu süreci sembolize eder. Ölü olduğu kabul edilen bazı dallarda, birdenbire yeni bir dal filiz vermeye başlar."

  "Zevkli ve iyi düzenlenmiş bir tarih olarak, iktisat üzerine ziyadesiyle okumaya değer bir eser olduğu için birçok kurun ilgisini çekecektir."

  - Amartya Sen

  "Mevcut geleneklerle yetiştirilen ve kendi alanının zaman içerisinde nasıl geliştiğini bilmek isteyen iktisatçılar ve kapsamlı olmakla birlikte görece derli toplu iktisadi düşünce tarihi kitabı arayan genel okurlar için muazzam bir okuma."

  - Richard R. Nels on

  "Heinz D. Kurz, gerçekten etkileyici bir şekilde ayrıntıya özen göstermeyi ve hem klasik hem modern birçok iktisat teorisini entelektüel açıdan tatmin ederek açıklamayı başarmış."

  - Ian Stedman

İktisadi Düşünce Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.