sadsad x
asdasd
42,00 TL
27,30 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
14,70 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İktidar Seçkinleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 663
ISBN: 9789751038210
Kapak: Ciltsiz
C. Wright Mills
C. Wright Mills
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İktidar Seçkinleri Kısa Özet

  C. Wright Mills’in 1956’da yayımlanan ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran kitabı İktidar Seçkinleri, para, mülkiyet ve iktidar sahiplerinin izlerini sürüyor, dünyayı yöneten güç odaklarının ilişkilerini ortaya koyuyor.

  Mills, *Yoksulluk aslında bir kısırdöngü müdür?*, *Liberal demokrasiler rekabette sahiden eşit fırsatlar sunuyor mu?*, *Büyük zenginler anıldıkları gibi ‘girişimci’ midir?*, *Ekonomi ve politikaya dair konular hangi filtrelerden geçirilerek kamuoyuna sunuluyor?*, *Bir ülkenin yönetiminde toplumun her kesimi sahiden söz hakkına sahip midir?* sorularına yanıt veriyor.

  Dünya üzerinde söz sahibi olanların iktidar-asker-para ilişkilerini inceleyen İktidar Seçkinleri, Ünsal Oskay’ın özenli çevirisi ile okura sunuluyor. 

  *Günümüzün sanayileşmiş toplumlarından biri olan Amerika’daki siyasal iktidar sorununu kendine odak alan bu eserde, günümüz toplumlarında siyasal, askeri ve ekonomik iktidar çevrelerinin birbirinden ayrı ve birbirine rakip güçlerin elinde değil, ‘şirketleşme çatısı altında yeniden düzenlenmiş bir üst sınıfın’ elinde olduğu ortaya konulmaktadır.*

İktidar Seçkinleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.