236,00 TL
146,32 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
89,68 TL
İkinci Yeni Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 426
ISBN: 9786051804514
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Sait Soysal
Sait Soysal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İkinci Yeni Kısa Özet

  *İkinci Yeni hareketi getirdiği yenilikler bakımından Türk şiirinde özgün bir yere sahiptir. İkinci Yeni şiirinin öncü şairlerinden Cemal Süreya, İlhan Berk, Turgut Uyar, Edip Cansever, Ece Ayhan ve Sezai Karakoç’un şiirlerinden hareketle hazırlanan bu eser medeniyet ve din bağlamında bir değerlendirmeyi içermektedir. 

  İki ana bölümden oluşan bu çalışmanın birinci bölümünde Doğu ve Batı medeniyetlerinin İkinci Yeni şiirine yansıması, kent ve kentsel gelişiminin sonuçları, işçi sorunları, şairlerin politik algıları, bilim, fen ve tarihe bakış açıları, metafizik boşluk, ilerleme düşünceleri gibi birçok konu ele alınmıştır. 

  İkinci bölümde ise Tanrı kavramı, peygamber algısı, öte dünya düşüncesi, tasavvuf, varoluşçuluk, nihilizm, kriz kavramı ve dinsel kriz gibi kavramların İkinci Yeni şiirine nasıl yansıdığı tespit edilmeye çalışılmıştır.

  İkinci Yeni hareketine mensup şairlerin din ve medeniyet bağlamındaki düşüncelerinin tespiti, genel olarak anlam kapalılığı eleştirisi alan şiirlerin anlamlandırılmasına katkı sağlayacaktır.*

 • 2. Hamur

İkinci Yeni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.