sadsad x
asdasd

İki Yüzlü Hayatlar ve Hileler

Arya Yayıncılık

Plutarkhos

16,00 TL
10,72 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
5,28 TL
İki Yüzlü Hayatlar ve Hileler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 140
ISBN: 9786054876174
Kapak: Ciltsiz
Plutarkhos
Plutarkhos
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İki Yüzlü Hayatlar ve Hileler Kısa Özet

  "Yüksek konumlar insanın davranışlarını değiştirir, bunlara erişen kimse ölçüsüz ve kendini beğenmiş olur, insanlığını unutur."

  Yaradılıştan onur düşkünü olanlar, egemen olmak için yetenekli olsalar bile, ünlü olma yarışında benzerlerine karşı duydukları kıskançlık büyük işler başarmalarını engeller.

  Lysandros saldırgandı ve kendisine karşı gelenleri korkutarak susturuyordu. Argoslularla Lakedaimonlular arasında toprak sınırları yüzünden anlaşmazlık çıkmıştı. Argoslular daha haklı olduklarını söyledikleri sırada kılıcını göstererek: "Buna egemen olan sınırları için daha iyi hak ileri sürer" dedi. Megaralı bir adam bir toplantıda kendisine karşı konuşunca, "Dostum, bu sözleri söylemek için arkanda güçlü bir devletin olmalıydı" yanıtını verdi. Hangi yanı tutacaklarına karar veremeyen Boiotialılara: "Ülkenizden mızraklar kalkık mı, yoksa inik mi geçeyim?" diye sordu. Uzlaşmadan ayrılmış olan Korinthosluların surlarına yaklaştığı zaman, Lakedaimonluların saldırıya geçmeye çekindiklerini ve tam o sırada bir tavşanın siperden atladığını görünce: "Tembellikleri yüzünden surlarında tavşanların uyuduğu bu düşmanlardan korkmaya utanmıyor musunuz!" dedi.

  Avcının köpeğin doğurduğunu değil, köpeğin kendisini, atlara ilgi duyanın atın doğurduğunu değil, atın kendisini aradığı gibi (çünkü ya attan katır doğarsa.., devleti yönetecek adamın kim olduğuna bakmayıp kimin oğlu olduğuna bakan devlet adamı hiçbir başarı elde edemez.

İki Yüzlü Hayatlar ve Hileler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.