İki Cihan Güneşi, Alemlere Rahmet Hz. Peygamberimizs.a.v.`in Hayatı

Seda Yayınları

Abdullah Aydın

20,00 TL
10,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
İki Cihan Güneşi, Alemlere Rahmet Hz. Peygamberimizs.a.v.`in Hayatı Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi ve Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 463
ISBN: 9789944929226
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 9 adet satılmıştır.
Abdullah Aydın
Abdullah Aydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İki Cihan Güneşi, Alemlere Rahmet Hz. Peygamberimizs.a.v.`in Hayatı Kısa Özet

  Dilerseniz sizlere islâm dini gelmeden önceki dünya yaşayışını kısaca tanıtayım: İslâmiyet`ten önce yeryüzündeki tüm insanlar, maddi ve manevî değerlerini kaybetmiş, medeni insanlıktan uzaklaşmış, kendilerini hayvanı yaşayışa bırakmışlardı. Dünyanın hangi tarafına bakılsa, ahlaki vasıfların hiç bir değeri kalmamış, yerini, çirkin hareketler almıştı. Korkunç bir ahlâk çöküntüsü dünyayı tümüyle kaplamıştı. Araplar, namus ve şereflerini kirletecek diye masum kız çocuklarını diri diri gömmekten kaçınmazken, fuhuşun en rezaletini yapmaktan ve birbirlerine zulüm etmekten de çekinmiyorlardı.

  Dünya bîr cehalet ve delalet bataklığı içinde çalkalanırken, Arabistan`da yeni bir din doğuyordu. Öyle bir din ki; Tüm insanlara ebedî sâadet ve mutluluğun kapılarını açıp, onları cehalet ve delâlet bataklığından kurtarıyordu. Yüce Allah`ın, yaratılanların Efendisi olarak Peygamberi-miz Hz. Muhammed (s.a.v)`i dünyaya gönderdikten sonra, bu vesile ile İslâm Hicaz`da bir güneş gibi parlamaya ve ışık tutmaya başladı. Peygamberler de dahil tüm varlıkların en yücesi olan Hz. Muhammed (s.a.v) ile dinlerin en mükemmeli ve en üstünü olan islâm dini insanlar için tek kurtuluş yolu oluyordu.

  Evet, sayın okuyucular!... Dünya bu halde iken, islâm güneşinin doğuşu ile, insanlar için yeni yeni ufuklar beliriyordu. Onlara ebedî dünya ve âhiret sâadetini tattıracak olan fikir ve sistemler gelişiyordu. İşte biz bu amaçla, "Hz. MUHAMMED`in HAYATI" adlı eseri sizler için hazırlamayı bir borç bildik. Yüce Allah`tan, bu kitabı, eski ve yeni eserlerin hidâyetine vesile kılmasını niyaz eylerken, yaptığımız hataların siz sayın okuyucularımız tarafından affedilmesini ve bizce haberdar edilmesini rica ederiz. Çalışmak bizden, teşvik sizden, başarı ise Allah`tandır. Allah`ın selâmı ve inayeti tüm Müslümanların üzerine olsun.
  Amin.

 • 2. Hamur

İki Cihan Güneşi, Alemlere Rahmet Hz. Peygamberimizs.a.v.`in Hayatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.