sadsad x
asdasd

İdeoloji ve Modern Kültür: Kitle İletişim Çağında Eleştirel Toplum

Dipnot Yayınları
42,00 TL
33,18 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
8,82 TL
İdeoloji ve Modern Kültür: Kitle İletişim Çağında Eleştirel Toplum Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786054412969
Kapak: Ciltsiz
John B. Thompson
John B. Thompson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İdeoloji ve Modern Kültür: Kitle İletişim Çağında Eleştirel Toplum Kısa Özet

  "Thompson'ın analizinin içerdiği muazzam kuramsal zenginliğin ve ileri sürdüğü savların hiç hafiflemeyen etkisinin hakkını birkaç cümleyle vermek imkânsız gibi. İdeoloji kuramı denildiğinde temel başvuru kaynaklarından biri haline gelecek olan öncü bir çalışma. Müthiş kuramsal derinliğine rağmen kitap olağanüstü derecede açık ve anlaşılır bir dille kaleme alınmış. Bu eserin hak ettiği başarıya erişemeyeceğini tasavvur etmek zor."

  -William Outhwaite, Sussex Üniversitesi

  "Thompson, kitle iletişiminin damgasını vurduğu modern çağda ideolojinin rolü üzerine ustalıklı, kapsamlı ve derinlikli bir çalışma kotarmış. Alandaki jargonun yarattığı sıkıntıları aşma, kafa karışıklığını giderme, devasa bir niceliğe ulaşmış olan farklı düşünce ve araştırma çabalarını aydınlatma konusunda az bulunur bir yeterliğe sahip olan bu eseri, ideoloji kavramına, kitle iletişimi analizine, derin-yorumsamacı yönelimin pratik sonuçlarına ve toplum kuramının modern kültür açısından taşıdığı eleştirel potansiyele ilgi duyan herkes sürükleyici, provokatif ve vazgeçilmez bulacak."

  -Richard J. Bernstein, New School for Social Research

  "Özellikli ve zengin bir çalışma; literatüre ustalıklı ve bilimsel bir katkı olmanın yanı sıra öğrenciler için de son derece yararlı bir kaynak."

  -Sociological Review

  Bu kapsamlı çalışmada Thompson, kültür ve ideolojinin özgün bir kuramsal açıklamasını geliştiriyor ve bu kuramsal yaklaşımı modern dünyada kitle iletişiminin gelişimiyle ilintilendiriyor. Medyaya ve onun yarattığı etkiye ilişkin olarak göz alıcı bir toplum kuramının ana hatlarını çizen ve bir dizi tözsel ve yöntembilimsel ilgi alanına değinen yazar, kitle iletişimi çağında eleştirel toplum kuramının görevlerini yeniden tanımlamaya çalışıyor.

İdeoloji ve Modern Kültür: Kitle İletişim Çağında Eleştirel Toplum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.