sadsad x
asdasd
28,00 TL
22,40 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
İçten Yanmalı Motorlar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 238
ISBN: 9786051331911
Kapak: Ciltsiz
Alaettin Sabancı
Alaettin Sabancı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İçten Yanmalı Motorlar Kısa Özet

  Tüm üretim sektörlerinde uygulanan teknolojilerden biri üretimde makine kullanımıdır. Anılan teknolojinin uygulanabilmesi için kullanılan enerjinin büyük çoğunluğu hâlâ petrol ürünlerine dayalıdır ve bu enerjinin istenen enerjiye dönüştürülmesi için de içten yanmalı motorlar kullanılmaktadır.

  Önümüzdeki onlu yıllarda dünyadaki rezervlerinin tükeneceği belirtilen petrol ürünlerinin belki doğal gaz belki farklı enerji kaynakları ile devam edeceği tahmin edilmektedir. Özetle her sektörde üretim için gerekli olan enerjinin elde edilmesini sağlayan içten yanmalı motorlara olan ihtiyaç devam etmektedir.

  Bu kitabın amacı; katı, sıvı ve gaz haldeki farklı petrol ürünlerinin saklı tuttuğu kimyasal enerjinin mekanik enerjiye dönüştürülmesi için kullanılan içten yanmalı motorların teorik esaslarını, çevrim için temel sabit ve hareketli parçalarını, yakıt ve hava sistemlerini, soğutma, yağlama ve elektrik sistemlerini, bunların çalışma düzenini ve motorların bu parçalara ve sistemlere dayalı sorunlarını tanıtmak ve sorunların çözümü konusunda yardımcı olmaktır.

  Diğer bir deyişle bu kitap; Ziraat Fakülteleri, Tarım Makineleri Bölümleri ile Teknoloji Fakültelerinin ve Meslek Yüksekokullarındaki ilgili bölümlerin öğrencilerine derslerinde yardımcı olması için hazırlanmıştır.

İçten Yanmalı Motorlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.