sadsad x
asdasd
30,00 TL
20,70 TL
%31 indirim
İçimizdeki Evren Hakkında Bilgiler
Türü: Bilim Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786055029852
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Neil Turok
Neil Turok
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İçimizdeki Evren Kısa Özet

    Dünyanın önde gelen kuramsal fizikçilerinden Neil Turok İçimizdeki Evren’de geride bıraktığımız üç yüz yılın klasik mekanikten ışığın doğasına, kuantumun tuhaf dünyasından kozmosun evrimine uzanan çığır açıcı keşiflerini incelerken her yeni keşfin büyük resimle ilişkisine ve toplumun yapısında radikal değişimlere yol açan yeni teknolojilere nasıl evrildiğine tanık oluyoruz.

    Neil Turok gerçeklik ve evren algımızın, anlama, keşfetme ve yaratma becerilerimizin, yani *içimizdeki evren*in yüzyıllar içinde ne gibi değişimlerden geçtiğinin hikâyesini anlatıyor. Bizim kusurlu dünyamızda olduğu gibi, yıldızlarda veya kozmosun herhangi bir yerinde de tamamen aynı kanunların geçerli olduğunu gördüğümüz, kırılmalarla şekillenen bir hikâye bu. Şimdiyse başka bir kırılmanın eşiğindeyiz: Bize *hayali bir gerçeklikte* yaşadığımızı söyleyen kuantum devrimi.

    *Kimiz ki biz? Rastlantısal mutasyonun ve doğal seçilimin yavaş yavaş miadını dolduran bir sonucu mu, yoksa yaşamı bambaşka bir seviyeye taşıyacak yeni bir evrimsel aşamayı başlatacak olanlar mı?*

İçimizdeki Evren Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.