İç Mekanda Sınır Öğeleri

Akademisyen Kitabevi

Funda Kurak Açıcı

210,00 TL
180,60 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
29,40 TL
İç Mekanda Sınır Öğeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Ev ve Pratik Bilgiler Kitapları
Sayfa Sayısı: 109
ISBN: 9786059942546
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Funda Kurak Açıcı
Funda Kurak Açıcı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İç Mekanda Sınır Öğeleri Kısa Özet

    Zevi`ye göre mimarlık bir mekan yaratma sanatıdır. Buna bağlı olarak iç mimarinin de iç mekan yaratma sanatı olduğu söylenebilir. İnsanlar çeşitli mekanlar içinde yaşamak durumundadırlar. Yaşanılacak iç mekanları kurgularken, bu mekanlara uygun işlevler yüklemek gerekmektedir. İç mekanlara farklı işlevler yüklemek de sınır öğeleri kullanılarak mümkün olmaktadır. Yaşanılan mekanların kullanıcısına iyi hizmet verebilmesi, kullanım rahatlığı sağlaması ve güvenilir bir ortam oluşturması için iyi bir mekan örgütlenmesi gerekmektedir. İç mekanların birden fazla işlevi barındırma eğilimi, iç mekan örgütlenmesinde sınır öğelerine duyulan ihtiyacı açıklamaktadır.

    İç mekan günümüzde daha da önemli hale gelmiştir. Gün içinde yaşamın büyük bölümü iç mekanlarda geçmektedir. Bazen insanlar, hiç gün ışığı görmeden bir günü tamamlamaktadırlar.Yaşam artık çağdaş mekanlarda sürdürülmektedir. İnsanlar evlerini sadece yaşama alanı olarak değil, ofis olarak da kullanabilmektedirler.

    Tüm bunlar iç mekanın ne denli önemli olduğunu göstermektedir. İç mekanlar, yaşam ve ofis alanlarını bir arada barındıran çağdaş mekanlara dönüşmektedir. Kullanıcı gereksinimlerini karşılamak amacıyla iç mekanlara farklı işlevler yüklemek gerekmektedir. Bu çalışmanın amacı, iç mimarlık dünyasında, iç mekanlara işlev kazandırdığı düşünülen sınır öğelerini mekan içinde sorgulamak ve farklı biçimlerde örgütlenmiş mekanlar dahilinde karşılaştırarak tartışmaya açmaktır.

  • 1. Hamur

İç Mekanda Sınır Öğeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.