Hz. Muhammedin Hayatı ve İslam Daveti : Mekke - Medine Dönemi

Pınar Yayınları

Celaleddin Vatandaş

750,00 TL
532,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
217,50 TL
Hz. Muhammedin Hayatı ve İslam Daveti : Mekke - Medine Dönemi Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi ve Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 1150
ISBN: 9789753523899
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Celaleddin Vatandaş
Celaleddin Vatandaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hz. Muhammedin Hayatı ve İslam Daveti : Mekke - Medine Dönemi Kısa Özet

  O, Allah`ın, insanlara, dünya ve ahiret hayatlarını esenlik yurdu` (Yunus, 10:25) kılacak yolu göstermek için gönderdiği elçilerinin sonuncusu Hz. Muhammed (s)`den başkası değildi. Söz konusu olay ise, O`nun, Allah`ın elçisi olarak seçildiğini bildiren ve böylelikle insanlara mutlak hakikâtleri bildirme sürecini başlatan vahiyle ilk defa muhatap oluşuydu.

  Bu olayı, yani ilk vahyin gelişini takiben, kıyamete kadar ki zaman içerisinde yaşayacak bütün insanlar için gerçek mutluluğun, adaletin, huzurun, güvenin, iyiliğin, güzelliğin yolunu gösterecek ilâhî bilgiler yirmi yılı aşkın süreyle vahyolundu. Vahyolunan her ayetle bireysel ve toplumsal hayatın olması gereken en mükemmel şekli, en güzel muhtevası bildirildi, açıklandı, gösterildi.

  Vahyolunan ayetler ve o ayetlerin oluşturduğu Kur`an önce elçisini eğitip yetiştirdi. O`nun ilâhî talimatlarıyla mükemmelleşen ve tüm insanlık için en güzel model haline gelen uygulamaları ve yaşantısı ise ilâhî bilginin pratiğe aktarılışı olarak anlam kazandı.

  Böylelikle, insanlığa sunulan dosdoğru ve en güzel hayat tarzı, teorik esaslar halinde insanlara bildirilen bir bilgi yığını olmaktan çıktı; ilâhî bilgi O`nun şahsında en mükemmel modelini buldu; insanlık O`nun şahsında bir insanın ulaşabileceği en mükemmel aşamaya erişti.

 • 2. Hamur

Hz. Muhammedin Hayatı ve İslam Daveti : Mekke - Medine Dönemi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.