25,00 TL
17,75 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
7,25 TL
Hz. Aişe Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 330
ISBN: 9789754500614
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2005
Ahmet Cemil Akıncı
Ahmet Cemil Akıncı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hz. Aişe Kısa Özet

  Dünya tarihinin önde gelen kadın şahsiyetlerinden biri olan Hz. Aişe, bir peygamber evinde vahiyler, ayetler, devrimler, savaş ve barışlarla büyümüş, yoğrulmuş ve gelişmiştir. İnsanlığı aydınlatan disiplin ve prensipleri kaynağından öğrenmiş ve bunların öğreticisi olmuştur. Böylece bünyesindeki cevherlere yenilerini ekleyerek inananların annesi sıfatını hak edecek bir düzeye erişmiştir.

  Sahip olduğu kuvvetli hafızası, zekası, ahlakı, alim ve şair kişiliği onu günümüz kadını için de en önemli örnek şahsiyetlerden biri haline getirmiştir. İnce nükteleri ve keskin zekası ile Peygamberimizin yüzünü güldürmüş, onu bu zorlu mücadelesinde büyük destek olmuştur.

  İnsanları uçurumlara sürükleyen ihtirastan, gururdan, bencillikten ve geçici dünya malına meyletmekten uzak; başta ilahi aşk, insanlara sevgi, yardım ve merhamet duyguları ile dopdolu bir hayat yaşamıştır. Geleceğin tüm insanlarına, özellikle kadınlara ve annelere rehber olacak özelliklere sahiptir.

  Hz. Aişe`nin hayatını tarihi bir roman tarzında ve gayet akıcı bir dille anlatan bu kitabı okurken o günleri tüm canlılığı ile yaşayacaksınız.

 • 2. Hamur

Hz. Aişe Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.