Hür Masonluğun Büyük Üstadı Hiram Abif

Hermes Yayınları

Cihangir Gener

340,00 TL
241,40 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
98,60 TL
Hür Masonluğun Büyük Üstadı Hiram Abif Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786057737724
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 15 adet satılmıştır.
Cihangir Gener
Cihangir Gener
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hür Masonluğun Büyük Üstadı Hiram Abif Kısa Özet

  Hiram Abif Kimdir? Ne yapmıştır da Masonluk gibi yüzyıllardır dünyanın entelektüel gelişimini etkileyen bir örgütün Büyük Üstadı, Piri olma onurunu, payesini elde etmiştir? Hiram olmak ne demektir? Her Masonun, yeniden doğum ile Hiram Abif`in kimliğine yeniden doğması ne anlama gelmektedir?

  İşte bu çalışmada, Hiram Abif`in kimliği tüm yönleriyle ele alınmakta, ona atfedilen Kâmil İnsan olma özellikleri her yönüyle irdelenmektedir. Tanrı-Evren-İnsan özdeşleşmesinin bir sembolü haline gelmiş olan Hiram Abif`in kişiliğinde, kaybolan sırlara ışık tutulmakta, Krali Sanatin inceliklerine göz atmaktadır.

  *Cihangir Gener kardeşimin Hiram Abif adlı eserinde, eğitim ve öğretimin temel öğesi Sembolizmanın en ince detaylarını okurken görüyor ve idrak ediyorsunuz. Ezoterizmin önemini ve ezoterik eğitimin faydalarını görüyor ve anlıyorsunuz. Eseriyle ezoterik eğitim ve öğretime birçok katkıları bulunan Cihangir Gener`in bu eserinin de Türk entelektüel hayatına ve Aydınlanmaya yardımcı olacağından eminim.*
  Büyük Üstat Demir Savaşçın

 • 2. Hamur

Hür Masonluğun Büyük Üstadı Hiram Abif Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.