Hukuk Mizahında Espri ve Fıkralar

Favori Yayınları

Çağatay Güler

400,00 TL
308,00 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
92,00 TL
Hukuk Mizahında Espri ve Fıkralar Hakkında Bilgiler
Türü: Mizah Kitapları
Sayfa Sayısı: 404
ISBN: 9786257420983
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
Çağatay Güler
Çağatay Güler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Hukuk Mizahında Espri ve Fıkralar Kısa Özet

    Bu kitap “en güzel”, “güldüren” vb. tanımlarla sunulan alışılagelen fıkra ve espri derlemelerinden biri değildir. Amacı hukuk ve hukuk meslekleriyle ilgili fıkra ve esprileri ayrıntılı ve sistematik bir biçimde değerlendirerek sıradan bir derlemenin ötesine geçmektir. 
    Fıkra ve esprilerin en güzel, güldüren vb. sayılmaları kişiye göre hatta “yere, ortama” ve “zamana” göre değişir. Ulusal ve uluslararası kaynaklardan güldüreni, güldürmeyeni, iyisi, kötüsü bir arada sunularak okuyucunun, kendi seçkisini yapabileceği bir başvuru kaynağının oluşturulmasına çalışılmıştır. Elden geldiğince alt başlıklar altında gruplandırılan fıkra ve esprilerin bu kitaba, konuşmacılar ve yazarlar için iyi bir elkitabı niteliği kazandırması başlıca dileğimizdir.
    Okuyucu bu kitabın “tatlı bir huzur” vermesini beklememelidir. Hukuk ve mizah dünyanın “en ciddi” iki işidir. Hukuku mizahın prangası haline getirmek, gelecek kuşakların dünyasını karartıcı etkiler yapar. “Hukuk ve mizah”, “yasalar ve mizah”, “mizahı hizaya getirmeye yönelik hukuk” gibi konularda bilimsel çalışma eksikliklerinin giderilmesi çok önemlidir. Bu konular sahiplenecek akademisyenleri bekliyor. Son erimde bu kitabın en önemli amacı bu eksikleri giderecek çalışmaları tetikleyecek “tatlı bir huzursuzluk” vermesinden ibarettir…

  • 2. Hamur

Hukuk Mizahında Espri ve Fıkralar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.