sadsad x
asdasd
20,00 TL
14,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
HİROŞİMA Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9789752473331
Kapak: Ciltsiz
John Hersey
John Hersey
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • HİROŞİMA Kısa Özet

    Tıpkı holocaust gibi, atom bombası da 2. Dünya Savaşı’nın yeni barbarlıklarındandır. İnsanlık tarihinin gördüğü en büyük imha aracıdır ve ilk defa bu savaşta kullanılmıştır. Elinizdeki kitap bu bombanın atıldığı kentten sağ kurtulan altı insanın yaşadıklarını betimliyor.

    Şüphesiz savaş, savaşın betimlenmesinden başka bir şeydir, yaşananın özünü hiçbir betimleme hakkıyla kavrayamaz, ve ifade edemez. Herşey bu ifade edilemez olan’ın peşinde. Şunu söyleyebilirim, okurken büyük bir ihtimalle gözleriniz yaşaracak ve tüyleriniz diken diken olacak. Olsun. Okumaya devam edin…

    Bu kitabın içeriğini oluşturan metin, ilk defa 1946’da New Yorker dergisinde yayımlandı. Dergi ilk kez hicivsiz, karikatürsüz, edebiyatsız, şiirsiz, vecizesiz ve alışveriş tavsiyesiz bir sayı çıkarıyordu. Bu tarihi sayı 31 Ağustos günü, derginin normal formatıyla piyasaya verildi. Amerikan gazetecilik tarihinde eşi görülmemiş bir sansasyon yaşandı: Dergi, piyasaya verilişinden birkaç saat sonra tükendi. Yazının kısaltılmış bir versiyonu ABC tarafından dört bölüm halinde radyoda okundu. Toplamda elli kadar Amerikan gazetesi yazının tefrika yayın haklarını aldı. A. Einstein derginin bu sayısından bin nüsha sipariş etmişti. Yazının Amerika’daki kitap hakları A. A. Knopf şirketi tarafından alındı ve Ayın Kitabı Kulübü serisi altında *ekstra* kitap olarak yayımlandı. BBC, yazıyı o sırada yeni kurulmuş Üçüncü Program’da dört bölüm halinde yayımlamak için gerekli izinleri aldı. Ardından, New Yorker dergisinin sayfalarında yayımlanmış metnin birebir aynısı olarak, Penguin tarafından 250.000 nüsha halinde İngiltere’de yayımlandı.

HİROŞİMA Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.