HIIT: Yüksek Yoğunluklu Egzersizler ve Etkileri Üzerine 50 Egzersiz Programı

E-Kitap Yayıncılık

Hüseyin Akbulut

340,00 TL
227,80 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
112,20 TL
HIIT: Yüksek Yoğunluklu Egzersizler ve Etkileri Üzerine 50 Egzersiz Programı Hakkında Bilgiler
Türü: Spor Bilimi
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786257157193
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
Hüseyin Akbulut
Hüseyin Akbulut
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • HIIT: Yüksek Yoğunluklu Egzersizler ve Etkileri Üzerine 50 Egzersiz Programı Kısa Özet

  “HIIT: Yüksek Yoğunluklu Yüklenmeler ve Etkileri Üzerine” isimli kitabımız, son yıllarda oldukça popüler olan bir egzersiz türünü ele alıyor. Yüksek yoğunluklu yüklenmeleri içeren bu özel egzersiz türünün oldukça kısa sürelerde tamamlanabilmesi, kas kütlesinde hızlı bir artış sağlaması, kilo kaybını desteklemesi, sağlık üzerindeki şaşırtıcı etkileri ve oldukça eğlenceli olarak görülmesi neden bu denli popüler olduğunu açıklıyor.
   
  Ancak tuhaf bir şekilde, Amerika’da 2014 yılından beri en popüler 5 egzersiz türünden biri seçilen ve hakkında 30’dan fazla kitap yazılan bu uygulamalarla ilgili Türkçe yalnızca iki kitap bulunuyor. Ayrıca hakkında yazılan yüzlerce internet makalesi ve yayınlanan çok sayıda videoya rağmen anlatımların yüzeysel olması ve bireysel egzersiz programı yaratabilmek için yetersiz görünmesi, spor bilimlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimi tamamlamış olan biz iki sporcuya bu egzersiz türünün detaylarının anlatıldığı, grafiklerle ve bilimsel kaynaklarla desteklenen ve farklı spor branşları için hazırlanmış 50’den fazla örnek egzersiz programı içeren bir kitabın yazılması gerektiğini düşündürmüştür.
   
  Kitap boyunca okuyucuya egzersizin temelini oluşturan yüklenme ve dinlenme aralıklarını, uyarlamaların nasıl yapılması gerektiğini, sağlık üzerindeki etkilerini ve yarattığı streslerin vücudumuz için yararlı bir forma nasıl dönüştüğünü anlatmak üzere birçok konuya değindik. Ayrıca elit bir sporcunun dikkat etmesi gereken detayları, genel okuyucunun hayatında uygulayabileceği bir şekilde aktardık ve hem elit hem de amatör sporcuların verimli uyarlamalar için nelere dikkat etmesi gerektiğini açıkladık.
   
  Farklı bakış açılarıyla anlatımı, konuyla ilgili görselleri ve grafiklerine ek olarak örnek egzersiz programlarıyla akademik dünyadan genel okuyucuya geniş bir kitle için yararlı olacağını düşünüyoruz.

 • 2. Hamur

HIIT: Yüksek Yoğunluklu Egzersizler ve Etkileri Üzerine 50 Egzersiz Programı Hakkında Yorumlar