sadsad x
asdasd
220,00 TL
165,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
55,00 TL
Hidroloji Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9789755113647
Kapak: Ciltsiz
Mehmetçik Bayazıt
Mehmetçik Bayazıt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hidroloji Kısa Özet

  Hızla gelişmekte olan bir bilim dalı olan Hidroloji için yeterli bir ders kitabı hazırlamanın güçlüğü bu konuya eğilmiş olan herkes tarafindan bilinmektedir. Bir yandan ölçme, verileri işleme, sistem analizi ve istatistik metotlarının hidrolojiye uygulanmasındaki son gelişmeleri öğrenciye aktarmaları gerekliliği, öte yandan kitabın hacmini ve çerçevesini bir ders kitabının sınırları içinde tutmanın zorunluluğu en uygun çözüme varmayı güçleştirmektedir. Türkçe`de bu amaçla yazılmış bir kitap bulunmadığı gibi başka dillerdeki kitaplar da, yazarın kanısına göre, inşaat mühendisliği eğitiminde kullanılabilecek ideal bir ders kitabı niteliğini taşımamaktadır.

  Bu nedenle bu kitaplardan birini dilimize çevirmek yerine eldeki malzemeyi uygun şekilde süzgeçten geçirerek en önemli olanlarını seçmeye ve bunları kolayca izlenebilecek şekilde anlatmaya gayret edilmiştir.

  Bu kitabın hazırlanmasında esas kaynak olan Hidroloji ders notlarının yeniden gözden geçirilmesi sırasında özellikle hidrograflar ve istatistik metotlar ile ilgili bölümler genişletilmiştir. Kitapta hidrolojik olaylara deterministik ve probabilistik açılardan bakış yolları arasında bir denge kurmaya çalışılmıştır. Bu şekilde öğrenci ileride karşılaşacağı bir hidroloji problemine hangi yönlerden eğilebileceği ve bu farklı bakış açılarının fayda ve sakıncaları hakkında bir fikir edinebilecektir.
  -M. Bayazıt-

Hidroloji Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.