330,00 TL
237,60 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
92,40 TL
Hermetik Masonluk Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786057285133
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 8 adet satılmıştır.
Frank Carlos Higgins
Frank Carlos Higgins
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hermetik Masonluk Kısa Özet

  “Frank C. Higgins bu eseri ile bizlere, Masonluk içinde yer alan ve pek de bilinmeyen kadim sırlarla ilgili bilgiler veriyor. Ayrıca ABD’nde Masonluk felsefesinin algılanışı üzerine de bizi aydınlatıyor.

  Çalışmada özellikle Masonluğun kutsal olarak gördüğü Geometri bilimi ve ondan doğan Masonik Matematik üzeri- ne ayrıntılı bilgiler veriliyor. Bu bağlamda, unutulmaya yüz tutmuş olan Masonik Numeroloji bilimi ele alınıyor ve inceleniyor. Yine 18. yüzyılın Aydınlanmacılık hareketi ile bir kenara bırakılmış olan ve adeta unutulan Masonik Astroloji hakkında da çok önemli bilgiler veriyor.

  Ezoterik Numeroloji ve Ezoterik Astroloji, yüzyıllar boyunca Ezoterik Doktrinin birer önemli kolu olarak kullanıldı ve öğretildi. Kartezyen bakış açısıyla küçümsenen ve ötelenen bu iki alanın aslında ne kadar derinlerde ve önemli oldukları, bu eser ile bir kez daha hatırlatılıyor.

  Materyalist bakış açısıyla Astrolojinin yerini Astronominin ve Numerolojinin yerini de Matematiğin aldığı görüşü Masonluk camiası içerisinde ağırlık kazanmış olsa da, Higgins’in bu eseri ile aslında, her iki alanın da Ezoterizm açısından ne denli önemli olduklarını, geçmişte olduğu gibi bugün de üzerinde tefekkür edilmelerinin nasıl elzem olduğunu gözlüyoruz.

  Bu kitapta, unutulmuş pek çok Masonik sırrın yeniden gündeme getirilişine tanık oluyoruz. Bu Kadim Sırların yeni Işık vesileleri olması umuduyla, çalışmayı herkese tavsiye ediyorum.”

  Cihangir Gener

 • 2. Hamur

Hermetik Masonluk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.