280,00 TL
198,80 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
81,20 TL
Hermetik Evlilik Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786057737151
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 31 adet satılmıştır.
Manly P. Hall
Manly P. Hall
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hermetik Evlilik Kısa Özet

  Manly Palmer Hall (1901-1990) Kanada doğumlu, öğretim görevlisi, astrolog ve mistikti. En çok 1928’deki Tüm Çağların Gizli Öğretileri adlı eseriyle tanınır. Hall, bu eserinde, Hermes’e atfedilen *Aşağıdaki yukarıdaki gibidir, yukarıdaki aşağıdaki gibidir* gibi sözlerine açıklık getirerek insan ve evren, eril ve dişil, zihin ve beden, ruh ve madde ilişkilerine değinmektedir. Ayrıca Hermesçiliğin kökeni ve tarih boyunca etkileri ile Erhan Altunay’ın Hermes’in ünlü *Zümrüt Tablet*inin çevirisi ve açıklaması kitaba eklenen konular arasındadır.

  Efsaneye göre tarihin başlarında Üç Kere Yüce Hermes adında bir bilge, insanlara harfleri öğreti; ilahiyat, astronomi, matematik ve daha nice ilimler üzerine bir sürü kitap yazdı. Eski Mısırlılar onu Thoth adıyla tanrılaştırdılar. Eserleri tarih boyunca Doğu ve Batı düşünürleri ve mistiklerini etkilemiştir. Batılı düşünürler onu Enok ve Doğulu bilgeler ise Hz. İdris olarak andılar. Hermetizm veya Hermesçilik adı altında çağlar boyunca simya, astroloji, maji ve ezoterik felsefe alanında çeşitli öğretiler canlı tutuldu.

  *Büyük Üstatlar, insan çiçeklerine bakan manevi bahçıvanlardır. Üstat, insan çiçeğini sevebilir ve ona özenle bakabilir, ancak yalnızca Tanrı, Doğa ve kendi doğal yaşamı onu büyütebilir. Ve ah, ne kadar yavaş büyür! Oturup saatlerce izleyebilir ve hiçbir değişiklik göremezsiniz. Ancak zamanında ve kendi mevsiminde, tüm ihtişamıyla çiçek açar, bu şekilde geçen herkes tarafından sevilir ve hayran kalınır. Tanrı baş bahçıvandır, Doğa verimli topraklardır ve insanoğlu da büyümekte olan bitkilerdir. Bizler de düşündüğümüzün yarısı kadar bile olsa büyüdüğümüzden emin olalım.*

  Manly P. Hall

 • 2. Hamur

Hermetik Evlilik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.