sadsad x
asdasd

Herkes İçin Tinylab and Arduino

Abaküs Kitap

Kerem İzgöl

50,00 TL
35,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Herkes İçin Tinylab and Arduino Hakkında Bilgiler
Türü: Bilgisayar Teknolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 169
ISBN: 9786059129732
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Kerem İzgöl
Kerem İzgöl
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Herkes İçin Tinylab and Arduino Kısa Özet

  Tinylab, üzerinde birçok elektronik komponent barındıran bir geliştirme platformudur. Arduino’nun Leonardo modülünden güç alan Tinylab, bağlantı yapmakla uğraşmadan projenizin kodlamasına yoğunlaşmanızı sağlıyor. Bu kitapta, Tinylab üzerindeki tüm ekipmanların nasıl kullanılacağı anlatılmıştır. Ek olarak, bir veya birden fazla komponent ile oluşturulmuş projelerle konu pekiştirilmiştir. Ayrıca Tinylab sahibi olmayan okurlar için uygulamaların standart Arduino-Breadboard şemaları ve kod uyarlamaları da verilmiştir.

  Tinylab; kablolara, shield’lara ve lehimlemeye ihtiyacınız olmadan hızlı ve kolay bir şekilde kod yazmaya odaklanmanızı sağlıyor. Arduino tabanlı olduğundan, varsayılan kütüphaneler ile kullanılabiliyor. Ayrıca bu sayede, ilave edeceğiniz donanımlarınız için yüzlerce hazır kütüphane elinizin altında. Karttaki butonlar, ekranlar, gösterge ve röleler gibi temel donanımların yanı sıra, IoT uygulamalarında kullanılabilecek haberleşme modülleri de destekleniyor. Prototipleme için gerçekten güzel bir platform.

  Maker kitleri ile zaman geçirmiş olanlar bilirler; ufak bir devre yaparken bile kablolarla boğuşmanız gerekmektedir. Bu, birçok kit için böyledir. Bana kalırsa tüm bunların ayrı bir eğlencesi var, ama kim istemez ki daha az kablo ve ekipman ile daha çok şey yapabilmeyi? İşte bu noktada imdadımıza Robotistan’ın yeni ürünü Tinylab yetişiyor. Tinylab’in önemli özelliklerinden biri de, Türk mühendisleri tarafından tasarlanması, yani tamamıyla yerli olması.

  Tinylab, onlarca farklı devre kartının özelliklerini tek bir kartta toplamanın yanında, çoklu haberleşme teknolojilerini de bünyesinde barındırarak geleceğin akıllı teknolojileri IoT tutkunlarını şimdiden heyecanlandırmayı başardı.

  Arduino tabanlı Tinylab, açık kaynaklı geliştirme esnekliğiyle ideal bir geliştirme alanı sunuyor. Zengin özelliklere sahip Tinylab’e ilave olarak kablosuz özellikler de eklenebiliyor.

  Hiç lehim vs. kullanmadan oldukça hızlı elektronik devre prototipi hazırlama imkanı sunan avuç içi boyutlarında bir elektronik laboratuvarı olan Tinylab, Indiegogo’da başlattığı fonlama projesinde çabucak başarıya ulaşmış.

  İçindekiler:

  Temel uygulamalar

  LCD Ekran ve 7-Segment Uygulamaları

  Motor Kontrol Uygulamaları

  Kablosuz Haberleşme Uygulamaları

  Wi-Fi ve Bluetooth Projeleri

  Sensör Projeleri

  RFID/NFC Projeleri

  IoT Projeleri ve daha birçok proje

 • 1. Hamur

Herkes İçin Tinylab and Arduino Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.