sadsad x
asdasd

Her Çevrecinin Kapitalizm Hakkında Bilmesi Gerekenler

Patika Kitap
20,00 TL
16,80 TL
%16 indirim
Her Çevrecinin Kapitalizm Hakkında Bilmesi Gerekenler Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786056477546
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
John Bellamy Foster
John Bellamy Foster
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Her Çevrecinin Kapitalizm Hakkında Bilmesi Gerekenler Kısa Özet

  Günümüzde, gezegenimizin hızla çevresel bir felakete doğru gitmekte olduğu yönünde yaygın bir görüş birliği mevcuttur.

  Şiddetlenen iklim değişikliği, okyanus asitlenmesi, ozon tükenişi, küresel tatlı su kullanımı, biyo-çeşitliliğin kaybı ve kimyasal kirlilik gibi meseleler geleceğimizi tehdit etmektedir ve bunlara karşı acilen bir şeyler yapılması gerektiği açıktır. Daha belirsiz olan ise, insanlığın tam olarak ne yapması gerektiğidir. Günümüzün çevre hareketinin saflarında militan aktivistlerden işletme yöneticilerine, envaı çeşit insan bulunmaktadır ve bunlar birbirleri ile rekabet içindeki pek çok plan ve reçeteyi içinde bulunduğumuz krize bir çözüm olarak görmektedirler.

  Elinizdeki kısa ve hayli okunaklı kitap, *yeşil bir kapitalizm* ihtimalini ve parçalı kimi reform tasarılarını reddeden çevrecilerin konumunu keskin bir üslupla savunan bir manifesto niteliğindedir. Çevre ve iktisat alanındaki araştırmaları ile tanınan Magdoff ve Foster, içinde bulunduğumuz ekonomik gerçekliği net bir biçimde kavramaksızın ekolojik yıkımı tersine çevirme mücadelesinin söz konusu olamayacağını savunmaktadırlar. Hatta bu savı daha da ileri taşıyarak, kapitalizmin çevreci bir biçimde yeniden tasarlanması veya salt teknolojik kimi yeniliklerin benimsenmesi gibi yöntemlerin de felaketi önleyemeyeceğini öne sürmektedirler. Önümüzdeki çevresel facianın temel nedeni sisteme yön veren mantığın ta kendisidir ve egemen konumdakiler –ne kadar *yeşil* görünürlerse görünsünler– gereken dönüşümleri pratiğe geçirmekten acizdirler.

  Her Çevrecinin Kapitalizm Hakkında Bilmesi Gerekenler, çağımızın en büyük iki meselesi olan ekolojik krizi ve yalpalayan kapitalist ekonomiyi, bütünlüklü, anlaşılır bir biçimde ele alan faydalı bir eserdir ve çevre hareketinde önemli tartışmalar yaratacağı açıktır.

Her Çevrecinin Kapitalizm Hakkında Bilmesi Gerekenler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.