41,67 TL
28,34 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
13,33 TL
Her Anne Bir Okul Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Psikolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 440
ISBN: 9789758947065
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2008
Necla Koytak
Necla Koytak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Her Anne Bir Okul Kısa Özet

  Eş ve anne olarak kadın, aile fertlerinin ruhsal ihtiyaçlarını, yerinde, zamanında ve yeterli düzeyde karşılamak ve onların her türlü sıkıntılarında yanı başlarında olmakla bütün toplum için eşsiz bir ruhsal güç ve güven kaynağıdır.

  Doğumdan ölüme dek hayatın her döneminde insanoğlunun ihtiyaç duyduğu sevgi, sıcaklık, güven, kabul görme ve takdir edilme, yakınlık vb. ruhi ihtiyaçların, ekonomi alanında üretilen hizmetlerle gerçek tetmin bulması mümkün değildir. Ruh hastalıkları, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı suça ve şiddete yönelme, intiharlar, aşırı cinsellik, hayattan tatmin bulamama gibi ruhsal sorunlar; hepsi de gerçek anlamda anne sevgisinden yoksun yaşanmış çocukluğun sonuçlarıdır.

  Yalnız bedeni ile değil çocuğun ruhi, manevi, uhrevi boyutlarıyla; ferdi ve sosyal yönleriyle, bütünlüğü içinde gelişim esini sağlamak ustalığını gösterecektir anne. Yine anne, çocuğun fert olarak tek başına değil başkalarıyla paylaşacağı bir dünyada barış ve ahenk içinde yaşama hünerini kazanmasına kılavuzluk edecektir.

  Bizim en önemli meselemiz, kritik önem haiz olan ilk çocukluk döneminde, çocuğun çok yönlü gelişimi ve ruhsal olgunlaşması ise, bu dönem çocuğunu hiç kimse annesinden daha iyi terbiye edemez.

 • 1. Hamur

Her Anne Bir Okul Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.