75,00 TL
57,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Hayatın Anlamı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789754686784
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Arthur Schopenhauer
Arthur Schopenhauer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Hayatın Anlamı Kısa Özet

    Hayatımız öncelikle bakır bozukluklarla yapılmış bir ödemeye benzer; bizim bu ödemeye karşı bir alındı makbuzu vermemiz gerekir; bakır bozukluklar günler, alındı makbuzu ölümdür.

    Zamanın bizi telaş içerisinde biteviye koşturup durması, bize asla nefes alma imkânı sunmaması, elinde kamçıyla buyurgan bir işveren gibi hepimizin tepesinde beklemesi ile hayatımızın bir azap ve işkenceye dönmesi arasında en küçük bir bağ kurma imkânı yoktur. Zaman yalnızca can sıkıntısının cenderesi içinde kıvrananların başına bela kesilmez ve onları sıkboğaz etmez.

    Varsayalım insan soyu kaldırılıp her şeyin kendiliğinden gelişip olgunlaştığı, sütlerin balların yerden kaynadığı, yiyeceklerin dallarından koparılmayı beklediği, herkesin gönlünden geçirdiğini hiç vakit kaybetmeksizin önünde bulduğu ve elde etmekte hiç güçlükle karşılaşmadığı Utopia ülkesine götürüldü; o zaman ne yapardı bu insanlar? Ya can sıkıntısından ölürlerdi, ya kendilerini asarlardı ya da olmadı birbirlerine düşerler, kavga dövüş birbirlerini boğup öldürürlerdi.

  • 2. Hamur

Hayatın Anlamı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.