345,00 TL
313,95 TL
%9 indirim
Kazancınız
:
31,05 TL
Hava Kalitesi Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Ekoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 334
ISBN: 9786055936846
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2013
Durmuş Kaya
Durmuş Kaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hava Kalitesi Yönetimi Kısa Özet

  Prof. Dr. Durmuş Kaya

  1970 yılında Kahramanmaraş`ta doğdu. İlköğrenimini Kahramanmaraş, orta ve lise öğrenimini Osmaniye`de tamamladı. 1987 yılında girdiği Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü başarıyla tamamlayarak 1991 yılında Makine Mühendisi oldu. Kocaeli ve Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliğinde Yüksek lisans ve doktora eğitimini sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamladı.

  1993-1999 yılları arasında Tüpraş İzmit Rafinerisinde İşletme Mühendisliği ve Proje Şefliği görevlerinde bulundu. 1999-2010 yıllarında TÜBİTAK MAM`da Enerji ve Çevre Enstitilerinde Uzman Araştırmacı olarak çalıştı. 2005 yılında Doçent ünvanını aldı. Ağustos 2010`da Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği`nde Prof. ünvanını aldı ve burada göreve başladı. Kasım 2010`da Karabük Üniversitesi Enerji ve Çevre Teknolojileri Birimini kurdu. Haziran 2011`de Çevre Mühendisliği Bölümü`nü kurdu. Halen her iki departmanında yöneticiliğini yapmaktadır.

  Başlıca çalışma alanları; Biyogaz, Eneji Verimliliği, Enerji yönetimi, Enerji ve Çevre İlişkisi, Hava Kalitesi Yönetimi. Alanında birçok uluslararası ve ulusal projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak görev almıştır. Çalışma alanlarından uluslararası ve ulusal dergilerde 45 adet, uluslararası ve ulusal sempozyumlarda 50 adet sunulmuş/basılmış bildirileri ve altı adet kitabı mevcuttur. Evli ve bir çocuk babasıdır.

  Prof. Dr. H. Hüseyin Öztürk

  1966 yılında İzmir`in Bergama ilçesi Hacıhamzalar köyünde doğdu. Orta öğrenimini Beydere (Manisa) Teknik Ziraat Ortaokulu`nda , Lise öğrenimini ise Söke Ziraat Meslek Lisesi`nde tamamladı. 1988 yılında Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Ziraat Fakültesi Tarımsal Mekanizasyon Bölümü`nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. Ç.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Makinaları Ana Bilim Dalı`nda yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini tamamladı. Halen aynı bölümde öğretim üyesi (Prof. Dr.) olarak görev yapmaktadır.

  Tarımda enerji kullanımı, enerji yönetimi, iklim değişikliği, enerji ve çevreilişkileri konularında çalışmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında düzenlenmiş olan değişik kongre ve sempozyumlarda sunulmuş ve bilimsel içerikli dergilerde yayınlanmış olan 200`den fazla bilimsel yayını bulunmaktadır. Uluslararası Bilim İndeksi (SCI) kapsamında yer alan uluslararası hakemli dergilerde 25 adet bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Güneş enerjisi ve Uygulamaları, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, ve Kullanımı, Sera İklimlendirme Tekniği, Isı Depolama Tekniği, Seracılıkta Jeotermal enerji Kullanımı, Biyokütle Enerjisi, Bitkisel Üretimde Enerji Yönetimi, Biyoyakıt Üretimi ve kullanımı, Biyogaz Teknolojisi, Yakıt Pili Teknolojisi, İkincil Enerji Üretimi ve Elektrik Motorları Hava Kalitesi ve Enerji bitkileri ve Biyoyakıt Üretimi isimlerinde, yurtiçindeki değişik yayınevleri tarafından yayınlanmış olan 13 adet kitabı bulunmaktadır. H. Hüseyin Öztürk, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 • 1. Hamur

Hava Kalitesi Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.