Harry Potter Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 47 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 47 ürün görüntüleniyor.

Harry Potter Hakkında Bilmediğimiz Bilgiler

Harry Potter çok uzun zamandır ütopik bir evren ile okurlarına fantastik bir dünyada yaşama fırsatı veren hayali karakterlerden oluşan roman dizisidir. Onlarca teori, onlarca benzer kitap ve onlarca film dizi uyarlaması J.K. Rowling tarafından yazılan kitap sayesinde ortaya çıkmıştır.

Harry Potter Karakteri ve İsimleri Hakkında

Hepimizin bildiği gibi Harry Potter hayali bir evren ve karakterlere sahip neredeyse eşsiz bir kitaptır. Milyonları peşinden sürükleyen bu senaryo içerisinde birbirinden farklı türde güçlere ve karakteristik özelliklere sahip karakterler bulunmaktadır. Fakat bu karakterler arasında bilinen ve çok sevilen birkaç karakterin aslında isimleri farklıyken yazar J.K. Rowling tarafından sebebi tam olarak bilinmeyen nedenlerden dolayı değiştirildir. Bizler de o karakterlerin yeni isimleriyle onları tanımış olduk. Önceki isimleri listeleme yaparak sizlere sunmak istiyoruz. Bakalım önceki isimleriyle karşımıza çıksalardı halen o karakteri o kadar seviyor olur muyduk?

Harry Potter’ın Bütün Serilerini Okumak istiyorsanız Harry Potter 7 Kitap Set okuyabilirsiniz

  • Hermione Puckle,
  • Neville Puff,
  • Lily Moon (Luna Lovegood),
  • Draco Spinks,
  • Madhari Patil

Ne düşünüyorsunuz?  Sizce karakterlerin önceki isimleriyle çıkış yapılmış olsaydı halen seviyor olur muyduk?

Fantastik Evren Kitaplarında Verilen İlk Hayali Karakter Ödülü

Kitapların ortaya çıkma tarihinden itibaren dönem dönem yazarlarına, kitaplara, konulara ya da işleyiş tarzlarına ödüller hep verilmiştir. Fakat  Harry Potter kitabı   da bu konuyla ilgili farklı bir durum daha var. Tabi ki Harry Potter’da onlarca alanda ödüller, övgüler almış ve bunları sonuna kadar hak etmiş bir seridir keza yazarıda öyle. Fakat bu kitap içerisinde yazarımız J.K Rowling tarafından bir hayali karaktere verilen iki ödül söz konusu.

 Sizler de hatırlarsınız ki kitap içerisinde sevilen bir karakter olan Lupin küçük yaşlarda ısırılmasından dolayı kurt adam olmuş bir karakterdir. Kitap içerisinde ki evrende iki adet ödül sahibidir kendileri. Bu ödül, “1.sınıf Merlin Nişanı ve 1.sınıf kurt adam ödüldür.”

McGonagall Gizli Yeteneği

McGonagall kitap içerisinde çok önemli bir büyücü olarak bilinen karakterimizin aynı zaman da anneannesi olan kişiden almıştır. Annesi ve babası Robert McGonagall ve büyücü Isobel Ross olarak bilinen bu karakterimiz oyun içerisinde izleme keyfi çok yüksek bir oyun olan Quidditch sporunda ödül almış eski bir oyuncudur. McGonagall Quidditch oynadığı son sene oyun esnasın da düşerek ciddi bir yaralanma yaşamış ve Quidditch sporunu bırakmak zorunda kalmıştır.

Ölüm Yiyenlerin Kollarındaki İşaret

Yine çok fazla kişinin tahmin etmediği ya da fark edemediği bir konu olduğunu düşündüğümüz ölüm yiyenler hakkında. Yazarımız J.K Rowling yaratmış olduğu ölüm yiyenler karakterlerinin kollarına bir işaret olmasını istemiştir. Bu istek ve yazar tarafından verilen yetenekler sayesinde her şey bittiğinde ölüm yiyenlerin kollarında bulunan o işaret bir anda yara izine dönüşerek onların acı hissiyatını ortadan kaldırıyor.

Sizler için hayali evren sahibi Harry Potter kitap serisi nin pek bilinmeyen birkaç tespitini açıkladık. Umarız ilginizi çekebilmiş ve okuma zevki yüksek bir içerik olarak aklınızda bu yazı yer edindirebilmişizdir. Harry Potter kitaplarını, seri halleri ve daha birçok ekstrayı Türkiye’nin en büyük online ve güvenilir kitap mağazası olan  bkmkitap.com adresinde arama motoruna yazarak kolayca bulabilir, detaylarına göz atabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlar için bize ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.