sadsad x
asdasd

Halkların Dostluk ve Kardeşliği

Çelik Yayınevi

İmam-ı Gazali

30,00 TL
15,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Halkların Dostluk ve Kardeşliği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 287
ISBN: 9786055457341
Kapak: Ciltsiz
İmam-ı Gazali
İmam-ı Gazali
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Halkların Dostluk ve Kardeşliği Kısa Özet

  Halkların Dostluk ve Kardeşliği Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: Mümin hem sever hem de sevilen (hem dost olan ve hem de başkalarını dost edinmesini bilen) kimsedir. Dolayısıyla sevmesini ve sevilmesini (dost olmayı ve başkalarını dost edinmeyi) bilmeyen kimsede hayır yoktur.

  Hz. peygamber (s.a.v.) Allah için kardeşliği teşvik babında şöyle buyurmuştur: Kim, Allah için kendisine bir kardeş edinirse, Allah, onun cennetteki derecesini, bir başka ameliyle ulaşıp kazanamayacağı şekilde yükseltir. Ebu İdris Havlanî de, Muaz b. Cebel'e şöyle der: Gerçekten ben seni sırf Allah için seviyorum.

  Bunun üzerine Muaz da kendisine: Sana tekrar tekrar müjdeler olsun. Müjdeler olsun! Çünkü ben Rasulullah (s.a.v.)'ın şöyle buyurduğunu kendisinden duydum: -Kıyamet gününde bir grup insan için Arş-ı ala'nın çevresinde kürsüler kurulur. Bunların yüzleri ayın ondördü misali dolunay gibi parıldar. İnsanlar o günün dehşetiyle hep endişe içinde iken, bunlar hiçbir endişe duymazlar.

  Aynı zamanda bunlar için korku da yoktur. Çünkü bunlar kendileri için hiçbir korku ve üzüntü bulunmayan Allah'ın veli/dost kullarıdırlar. - Peki bunlar kimlerdir ey Allah'ın Rasulü! diye sorulması üzerine, Rasullullah (s.a.v.=) şöyle buyurmuşlardır. -Sırf Allah için birbirlerini sevenlerdir.

Halkların Dostluk ve Kardeşliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.