sadsad x
asdasd

Halkın Devlet Yönetimine Katılımı Üzerine

Yordam Kitap
18,52 TL
13,70 TL
%26 indirim
Halkın Devlet Yönetimine Katılımı Üzerine Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Sosyolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786051721149
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Vladimir İlyiç Lenin
Vladimir İlyiç Lenin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Halkın Devlet Yönetimine Katılımı Üzerine Kısa Özet

    Marx ile Engels, *işçi sınıfının kurtuluşu işçi sınıfının kendi eseri olmak zorundadır* diyordu. Peki ama nasıl? Bu derleme, Lenin’in, 1917 Ekim Devrimi’nden kısa bir süre önce ve devrimi izleyen yıllarda bu soruya verdiği cevapları bir araya getiriyor.

    Sosyalizmin kuruluşu, *yukarıdan aşağıya* doğru mu, *aşağıdan yukarıya* doğru mu örgütlenmeli? Yoksa bu ikisini karşı karşıya getirmek yanlış mı? Özellikle de geri bir ülkede, işçi sınıfını ve emekçi kitleleri devlet yönetimine katmak, pratikte mümkün mü? Ekim Devrimi’ni izleyen ilk yıllarda ne ölçüde başarılabildi? Lenin, karşılaşılan tıkanıklıkların aşılması için ne tür somut öneriler getirmişti?

    Proletarya diktatörlüğü, sosyalist demokrasi ve sosyalist kuruluş süreci hakkındaki tartışmalarda, belirli özel dönemlerin somut gereksinimleri doğrultusunda kaleme alınmış eserlerden yanlış ya da eksikli sonuçların çıkarılmasıyla sık karşılaşılır. Halkın Devlet Yönetimine Katılımı Üzerine, aynı konuların daha bütünlüklü bir şekilde ele alınmasını kolaylaştıran bir derleme

Halkın Devlet Yönetimine Katılımı Üzerine Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.